hip hop kemp
mobilizacja.pl na youtube.com mobilizacja.pl na facebook.com

 

co nowego

Magazyn MOBILIZACJA poleca:
dział eventy taneczne

 W Toruniu odbyła się piąta już edycja zawodów dancehallowych Winter Bounce. Prezentujemy prezentacje uczestników z pierwszej rundy tego wydarzenia.

dział artykuly

Okazuje się, że nie wszyscy bboys rozumieją jak należy się za to się zabrać i uczestniczyć w zawodach gdzie sędziowie wybierają najlepszych tancerzy z kół.

 
dział rozmowy

 Rozmowa z BBoyem Thomazem, organizatorem M1 Dance Battle

dział klipy

Kolejny klip promujący najnowsze wydawnictwo duetu producenckiego „Nowa Stara Szkoła", którego premiera zaplanowana jest na 13 maja. 

dział koncerty

 Fragment koncertu Afu-Ry w toruńskim klubie Dwa Światy

dział rozmowy

 Wywiad z Flintem

dział recenzje

 Recenzja nowej płyty Flinta

dział rozmowy

Arkadio w rozmowie z Adrianem Bartoszewiczem

newsy

Neile w Koka Beats! Nowy numer i mixtape w drodze

 Wytwórnia Koka Beats, w której wydają m.in. Pezet, Małolat, Wuzet czy Flint powiększa swoje szeregi. Do ekipy dołączył właśnie pochodzący z Koszalina raper Neile!

 
Z okazji tego wydarzenia Koka Beats prezentuje najnowszy numer Neile pt. Nowy Dzień (Kick #5), który wyprodukował Deemz. Utwór to kolejny Kick czyli luźny numer wypuszczony przez Neile do Internetu. Seria numerów zapowiada mixtape Neile o roboczym tytule „I'll Kick Your Ass vol. 1.”
 
 
 
Nagrywając Kicki szukam nowych rozwiązań i uczę się rapować na nowo dobrze się przy tym bawiąc. Część numerów jest nagranych pod muzykę zagranicznych trap&bass'owych producentów, którymi się jaram i część pod bity moich kolegów, którymi też się jaram.
 
Kick #5, jak słychać, różni się od pozostałych klimatem. Chciałem pokazać, że nie interesują mnie wyłącznie bangery i posiadam różne strony, które pokażę na mixtape'ie i na płycie. Tematycznie Kick #5 jest rozliczeniem z przeszłością i głównie z samym sobą. Numer nie jest kierowany do konkretnej osoby, choć znalazło by się sporo osób do których mógłby być zaadresowany. Mówię w zasadzie o kimś, ale też tak na prawdę o sobie. – dodaje Neile.
 
Urodzony w Koszalinie Neile przygodę z rapem zaczął w 2001 roku kiedy wspólnie z Hudiniim i Esem założył skład Portal Casta później nazywany Tha Portal Cru. 
 
Kolejnym ważnym wydarzeniem w karierze Neile było wydanie wspólnie z Zolenem jako Eurobusiness albumu, który ukazał się w Magazynie Hip-Hop w 2006 .
 
Neile współpracował również z koszalińskim składem GF2, z którym założył Ściek Studio, nie funkcjonujące do dziś. Z tamtych czasów pochodzi charakterystyczne dla rapera określenie „kyny” co znaczy ziomek.
 
W 2011 roku Neile wygrał konkurs na najlepszą zwrotkę organizowany przez portal musicbreeze.com. W nagrodę mógł wybrać ze strony dowolne bity. Zaowocowało to współpracą z  LiwenLWC, z którym wspólnie nagrał album „Blues Od Dnia Narodzin”.
 
Podczas koncertu Rahima w Koszalinie w 2013 roku Neile udało się wręczyć swój materiał reprezentantowi Pokahontaz.  Album tak spodobał się Rahimowi, że zaproponował Neile współpracę, której owocem było wsparcie promocyjne wytwórni MaxFloRec. Płytę „Blues Od Dnia Narodzin” można dziś pobrać za darmo ze strony MaxFloRec.
 
W 2013 Neile dołączył do SB Maffiji, w skład której wchodzą między innymi Solar, Białas, Tomb, Quebonafide.
 
Więcej Informacji:
https://www.facebook.com/KokaBeats
https://www.facebook.com/jedenijedyny 

Komentarze użytkowników (0)


Dodaj swój komentarz:
autor komentarza
treść:

Pozostało znaków:   Napisałeś znaków:
kod z obrazka*
© Tworzenie stron Toruń
hip hop kemp, rap, ostry, wywiad, małpa, pezet, polski rap, molesta, beatbox, hip-hop, bboing, bboy, recenzja