BBoy Kangur bohaterem mini-dokumentu

BBoy Kangur wskoczył do czołówki polskiego breakingu stosunkowo niedawno. Przypieczętowaniem tego progresu był fakt wygrania przez niego tegorocznej edycji Red Bull BC One Cypher Poland, czego efektem był wyjazd wspólnie z BGirl Pauliną do Paryża, aby powalczyć w Last Chance Cypher tej imprezy.

Polakom nie udało się przejść dalej. W związku z tym oczy fanów breakingu z naszego kraju skierowane były na rozstawionego w finale BBoya Wigora.

Nie zmienia to istoty sprawy, że 25-latka z Białegostoku należy traktować poważnie na naszej scenie breaka. Podobnego zdania zdaje się jest również Artur „Franz” Broniszewski – tancerz, booker, aktywista, promotor koncertowy, który postanowił poświęcić Kangurowi mini film dokumentalny.


Kangur nie tylko tańczy – opowiada swoją historię przez sztukę, przenosząc nasze wyobrażenia o tym, gdzie można odnaleźć prawdziwą pasję. W mini dokumencie ukazuje zarówno piękno, jak i wyzwania, z jakimi muszą zmierzyć się młodzi tancerze na prowincji. Jego treningi stają się poligonem doświadczalnym, na którym przeplatają się triumfy i trudności, tworząc inspirującą opowieść o drodze do sukcesu.

Miłość do tańca dla Kangura to nie tylko zwykłe machanie kończynami. To wyraz osobistej pasji, której hołduje na malowniczych polach Podlasia. W rozmowie z kamerą opowiada o wartościach, które dla niego są nieodłącznym elementem sztuki tanecznej. Koleżeństwo i przyjaźń, zdaniem Kangura, są kluczowymi składnikami, które czynią sztukę breakingu nie tylko widowiskową, ale także pełną emocji i współpracy.

Filmowy portret Kangura nie byłby kompletny bez ukazania nie tylko błyskotliwych momentów, ale również chwil zwątpienia i trudu. To właśnie poprzez pokazanie obu stron medalu Kangur staje się nie tylko tancerzem, ale także autentycznym przewodnikiem dla młodego pokolenia. Jego historia staje się świadectwem tego, że droga do sukcesu wymaga nie tylko talentu, lecz przede wszystkim nieustępliwej determinacji i pracy.

Przesłanie filmu Kangura jest klarowne – marzenia można spełniać niezależnie od miejsca pochodzenia. To opowieść o tym, jak konsekwencja, praca nad sobą, a także wsparcie najbliższych mogą przekształcić zwykłego chłopaka z prowincji w gwiazdę sceny breaka.

Jego historia jest dowodem na to, że nawet na malowniczych terenach Podlasia można odnaleźć sztukę, pasję i własną drogę do spełnienia.Komentarze