Historia

Magazyn MOBILIZACJA jest projektem, którego idea zrodziła się w połowie 2004 roku. Od tamtego czasu, utworzył się zespół młodych twórców – dziennikarzy rozsianych po całej Polsce i nie tylko (Dublin, Londyn), którzy w styczniu 2005 roku dostali możliwość publikowania swoich tekstów na stronie serwisu www.mobilizacja.pl.

W zamyśle miało to być pismo w klasycznej – papierowej formie (ukazał się nawet numer 0). Idąc jednak z duchem czasu, dzięki możliwościom jakie daje dzisiaj Internet, zespół skupił się na stworzeniu strony internetowej, będącej miejscem rekomendacji oraz serwisem informacyjnym.

Przez ponad 15 lat działania, Mobilizacja ulegała przeobrażeniom. Ostatecznie skupiła się na elemencie kultury hiphopu jakim jest b-boying oraz wszystkie pokrewne style tańca ulicznego. Natomiast nigdy nie przestaliśmy interesować się pozostałymi sferami tej kultury. Z czasem pojawiły się także zagadnienia z jakże ciekawej dziedziny jaką są sporty ekstremalne. W końcu piszemy dla tancerzy, a jak wiadomo nie interesują się byle czym, a już na pewno – nie tylko samym tańcem!