hip hop kemp
mobilizacja.pl na youtube.com mobilizacja.pl na facebook.com

 

co nowego

Magazyn MOBILIZACJA poleca:
dział eventy taneczne

 W Toruniu odbyła się piąta już edycja zawodów dancehallowych Winter Bounce. Prezentujemy prezentacje uczestników z pierwszej rundy tego wydarzenia.

dział artykuly

Okazuje się, że nie wszyscy bboys rozumieją jak należy się za to się zabrać i uczestniczyć w zawodach gdzie sędziowie wybierają najlepszych tancerzy z kół.

 
dział rozmowy

 Rozmowa z BBoyem Thomazem, organizatorem M1 Dance Battle

dział klipy

Kolejny klip promujący najnowsze wydawnictwo duetu producenckiego „Nowa Stara Szkoła", którego premiera zaplanowana jest na 13 maja. 

dział koncerty

 Fragment koncertu Afu-Ry w toruńskim klubie Dwa Światy

dział rozmowy

 Wywiad z Flintem

dział recenzje

 Recenzja nowej płyty Flinta

dział rozmowy

Arkadio w rozmowie z Adrianem Bartoszewiczem

newsy

Wysokogórska produkcja

Ukazał się najnowszy mixtape Tybeta„Mentolove”. Album nagrany został w Studio Progress w Lublinie. Zawiera on dziesięć numerów, z których dwa zostały wyprodukowane przez Zetenę. Jest to mała próbka tego, nad czym Tybet i Zetena obecnie pracują. Świeży flow i brzmienia sprawdzić można ściągając mixtape ze strony artysty.

Tybet rozpoczął swoją muzyczną działalność pod koniec lat dziewięćdziesiątych. W 1998 roku założył razem z Kaktusem grupę Mocne Emocje. Przez kolejne lata obaj skupili się na nagrywaniu wspólnego materiału i graniu koncertów, na których pomagał im DJ Uneetra.

Gdy w 2003 Kaktus wyjechał z Polski, Tybet zaczął pracować nad solowymi produkcjami. Pierwszym efektem tego było EP 2003/2004. Materiał ten zawierał siedem utworów, a jego stroną muzyczną zajęli się w większości lubelscy producenci tacy jak Boguduch, Dj Prosper i Szopen. W roku 2004 numer „Więcej funku" wyprodukowany przez Dj Prospera został wyróżniony w ramach Nielegalnej akcji SLG i znalazł się na jednej z płyt magazynu Ślizg.

W tym samym roku Tybet zakwalifikował się do ogólnopolskiego turnieju freestylowego WBW (Wielka Bitwa Warszawska), w którym dotarł do finału. Kolejną produkcją lubelskiego rapera, ukończoną jeszcze w roku 2004 był mixtape „Drugi Obieg”. Na początku 2005 kolejny numer Tybeta został umieszczony na CD Ślizgu, tym razem jednak na mixtape najciekawszych polskich undergroundowych produkcji. Był to utwór "Nie chciej zapomnieć" z Drugiego Obiegu zremiksowany przez Dj Prospera.

W tym samym roku artysta został zaproszony na płytę „W rymach siła” lubelskiego producenta i rapera Zeteny. Zaowocowało to pierwszym wspólnym nagraniem pod tytułem „To nie promo”, które znalazło się na tym albumie. Podobne spojrzenie na muzykę i chęć do eksperymentów skłoniła Tybeta i Zetene do podjęcia dłuższej współpracy. Od tego momentu, poza swoimi solowymi produkcjami skupili się oni także na nagrywaniu wspólnego albumu, łączącego świeże brzmienia i pomysły często wybiegające poza rapowy kanon.

MAGAZYN MOBILIZACJA zachęca do pobrania:

TYBET - Mixtape Mentolove


Komentarze użytkowników (0)


Dodaj swój komentarz:
autor komentarza
treść:

Pozostało znaków:   Napisałeś znaków:
kod z obrazka*
© Tworzenie stron Toruń
hip hop kemp, rap, ostry, wywiad, małpa, pezet, polski rap, molesta, beatbox, hip-hop, bboing, bboy, recenzja