BBoy Kleju sędzią podczas finału Red Bull BC One. Na co będzie zwracać uwagę?

6 listopada w Gdańsku 16 najlepszych b-girls i b-boys z całego świata zmierzy się w pojedynkach jeden na jeden o tytuł Mistrza Świata Red Bull BC One. Oceniać ich będzie pięciu sędziów: Beta Rawkus z USA, reprezentująca Street Masters, Heart Breakerz i ekipę MF Kidz, El Nino z USA, reprezentujący Floor Lords i załogę Squadron, Sarah Bee z Francji, reprezentująca załogę Zamounda, Menno z Holandii, reprezentujący ekipę Hustle Kidz i Red Bull BC One All Stars – jedyny tancerz, który kiedykolwiek wygrał trzy tytuły BC One World. 

Całą stawkę zamyka nasz jeden z najbardziej zasłużonych i zarazem najbardziej rozpoznawalnych w świecie bboyów: Kleju reprezentant ekip Polskee Flavour, Funky Masons i Misjonarze Rytmu.

Jak podchodzi do sędziowania ten doświadczony gracz? Zaraz się tego dowiecie!

Trzy najważniejsze rzeczy, które dadzą przewagę podczas contestu? 

Kleju: Szukam muzykalności, czyli wyczucia chwili i reakcji na to, co akurat zagra DJ. Także oryginalności, fajnych figur, przejść i świeżych pomysłów, ale bazujących na klasycznych, breakingowych podstawach. Istotna jest także bitewna strategia, pewność siebie i konsekwencja w dążeniu do zwycięstwa.

Co może zdecydować o przegranej? Według Kleja są to utrata płynności i wytrzymałości oraz brak wyczucia danej chwili.

„Sędziuję runda po rundzie, niektóre rundy mogą być dla mnie remisowe” – tłumaczy sędzia gospodarz. No właśnie a co w przypadku remisu?Myślę, że to bardzo rzadkie, ale czasami dwie osoby są tak samo skupione i głodne wygranej. A wtedy, chcę zobaczyć więcej” – nie kryje ekscytacji.

 

Jakaś ostatnia rada dla startujących? „Nie spiesz się, ciesz się chwilą, baw się tam dobrze i daj z siebie wszystko” – poleca Kleju.
—————-

Polska po raz pierwszy w historii jest gospodarzem światowego finału Red Bull BC One, czyli najbardziej prestiżowych pojedynków jeden na jeden w breakingu. Red Bull BC One World Finals są organizowane od 2004 roku w największych metropoliach świata, biorą w nich udział najlepsi i najbardziej szanowani b-boys i b-girls, a już 6 listopada będziemy ich gościć w Gdańsku!

—————-

Tekst na podstawie materiałów Red Bull / redbull.com
Zdjęcie autorstwa Dean Treml / Red Bull Content Pool
Komentarze