Sokół podbija kraje bałtyckie

Za sprawą zaproszenia przez organizatorów Ghetto Games, reprezentant trójmiejskiej sceny Paweł Sokołowski znany wszystkim jako Sokół z sukcesem reprezentował nasz kraj na zawodach tanecznych w Rydze. Paweł zajął drugie miejsce w kategorii house, przegrywając w finale z miejscowym Eagle’m.

Finaliści oraz uczestnicy Hardcore Battle fot. od organizatora

Jak się okazało Sokół był jedynym Polakiem podczas Ghetto Dance Hardcore Battle, które odbywały się na Łotwie w ubiegłą sobotę. Rozegrano bitwy w kategoriach hip hop oraz house.

Jak doszło do tego, że Sokół znalazł się na tym wydarzeniu? „Miałem okazję spotkać jednego z organizatorów Ghetto Games na Double Campie. Wieczorem, po całym dniu zajęć tańczyliśmy w cypherach i chyba trochę nawywijałem, bo dostałem zaproszenie na zawody w Rydze” – tłumaczy nam Paweł.

fot. gravis.visuals

Warto zaznaczyć, że poziom uczestników był bardzo dobry, szczególnie za sprawą licznej reprezentacji z krajów bałtyckich i nordyckich.

„Nie znam obu scen zbyt dobrze i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem oryginalności tancerzy. Na pewno nie raz jeszcze odwiedzę ten event, ponieważ było to inspirujące doświadczenie” – zapowiada finalista house’u.

fot. gravis.visuals

W finale Sokół trafił na Łotysza o ksywce Eagle. Nasz reprezentant nie ukrywa, że jest zadowolony z tej walki.

„Tańczyło mi się całkiem dobrze — nie czułem presji, ponieważ panowała fantastyczna atmosfera i liczyła się tylko dobra zabawa. Mój przeciwnik był bardzo przebojowy, co mocno cenię w tańcu. Cieszę się, że doszło do tej wymiany i serdecznie gratuluję wygranej”.

fot. gravis.visuals

My natomiast gratulujemy Sokołowi, warto pokazywać się na zagranicznych contestach. Za każdym razem jest to okazja na pokazanie swojego stylu i zaznaczenie swojej obecności na europejskiej scenie!Komentarze