Irlandia to nie tylko riverdance. Jutro startuje festiwal Dance2Connect

Już jutro w stolicy Irlandii rozpoczyna się trzydniowy festiwal tańca ulicznego. Dance2Connect. To druga edycja dublińskiego eventu w skład którego wchodzi wieczór Teatru Tańca (piątek), walk tanecznych (sobota) oraz warsztaty z udziałem uznanych na całym świecie artystów (niedziela).

Wszystko odbędzie się w południowej dzielnicy Dublina Tallaght w Civic Theatre od 1 do 3 lutego.

Festiwal jest pierwszym tego rodzaju na Zielonej Wyspie i ma na celu zwiększenie zainteresowania odbiorców Sztuką uliczną w całym kraju. Z naciskiem na stworzenie platformy dla nowych choreografów, międzypokoleniowej wymiany, integracji i różnorodności, festiwal ustanawia nowy sposób kreatywności i procesów artystycznych dla pokolenia młodych ludzi w południowym Dublinie i poza nim.

W sobotę rozegrane zostaną zawody w następujących kategoriach: popping 1 vs1, krump 1 vs1, hip hop 1 vs 1 oraz breaking 2 vs 2.

Sędziować będą Jelly z BadTasteCrew, Paris, Godson oraz P.Soul.

Warto wspomnieć, że swój występ będzie miał polski tancerz BBoy Armstrong Jacek Snochowski, silnie związany z irlandzką sceną taneczną. Innym polskim akcentem jest fakt, że wśród organizatorów eventu znajduje się Matt Szczerek nasz rodzimy streetdancer.Komentarze