Jędras wygrywa Red Bull Dance Your Style Poland

W sobotę 3 czerwca parkiet poznańskiego klubu Tama został rozgrzany do czerwoności! Zgromadzona na miejscu widownia miała okazję oceniać pojedynki 16 najlepszych tancerzy street dance z całej Polski. Serca publiczności podbił Jędras, który jesienią poleci reprezentować Polskę na Światowym Finale Red Bull Dance Your Style w Niemczech.

To był wieczór pełen tanecznych emocji! Bilety na finał wyprzedały się na długo przed wydarzeniem,
a zawodnicy, jak i publiczność zgromadzona na miejscu, bawili się w rytm największych hitów muzycznych.

Na jednej scenie spotkali się tancerze specjalizujący się w takich stylach, jak: hip-hop, popping, afro czy waacking. Finałowa 16-stka zmierzyła się w pojedynkach 1 na 1, a ich zadanie tego wieczoru było pozornie proste – zachwycić zgromadzoną w Klubie Tama widownię. To właśnie publiczność, głosując za pomocą specjalnych bransoletek, decydowała o wynikach pojedynków.

W tym roku o udział w imprezie starało się łącznie ponad 100 tancerzy podczas dwóch przystanków –
we Wrocławiu i w Gdańsku. W trakcie eliminacji wyłoniono 8 tancerzy, którzy otrzymali zaproszenie do udziału w finale. W tym gronie znaleźli się: Lordunio, Kajtek, Wawko, Maza, Jędras, Kuba, Jasiek i Maja. Dołączyli tym samym do 8-ki tancerzy, wyróżnionej przed finałem dzikimi kartami, w skład której wchodzą: Doma (zwyciężczyni zeszłorocznej edycji Red Bull Dance Your Style), Piotr Pi, Popping Mario, Żurek, Alexiey, Tina Papazyan, Julia Stawska i Oliwia Ratyńska.

W decydującym starciu, naprzeciw siebie stanęli Jędras i Kuba. Głosami publiczności – to Jędras wygrał tę bitwę i w nagrodę poleci reprezentować nasz kraj na światowym finale Red Bull Dance Your Style, który odbędzie się 4 listopada we Frankfurcie. „Sporo trenowałem przed finałem. Bardzo się cieszę, że mogłem pokazać siebie. Gdy wychodziłem na parkiet czułem energię od publiczności i to dodawało mi skrzydeł” – tak zwycięzca opowiadał tuż po wygranej.

O atmosferę w trakcie finału zadbali prowadzący: Kuba Ciąpała oraz Neen Nah. „Poziom tancerzy w tym roku przerósł nasze najśmielsze oczekiwania! To było fantastyczne widowisko, które zgromadziło tłumy ludzi interesujących się tańcem” – tak podsumował finał Kuba. „Energia od ludzi była nieprawdopodobna” – dodała Neen Nah.

Pierwszy światowy finał zawodów odbył się w 2019 roku w Paryżu, a w 2022 roku w Johannesburgu.

W tym roku najlepsi tancerze z ponad 30 krajów zmierzą się ze sobą w elektryzujących pojedynkach podczas światowego finału Red Bull Dance Your Style, który odbędzie się 4 listopada we Frankfurcie. Bilety na to wydarzenie dostępne są na tej stronie.

Więcej informacji o projekcie: www.redbull.pl/danceyourstyle

Partnerzy wydarzenia Red Bull Dance Your Style Poland 2023: got2b oraz LIVE.Komentarze