Szósta odsłona Nowa Huta Masters

Wielokrotnie przekonaliśmy się, że w Nowej Hucie wiadomo co jest co. Nowa Huta Masters na stałe wpisała się kalendarz konkretnych wydarzeń breakowych w naszym kraju. W najbliższą sobotę kolejna edycja tej imprezy.

Od godziny 14-ej w Nowohuckim Centrum Kultury rozpoczną się solowe walki breaka w dwóch kategoriach Kids do lat 15 oraz Dorośli powyżej 15 lat. Imprezę poprowadzą znani nowohuckiej publiczności z poprzednich edycji Mąka i Sierber, reprezentanci Mad Skillz i Sinior Skład Family.

W fotelach sędziowskich nie zobaczymy przypadkowych twarzy. I tak, odpowiedzialność oceniania startujących graczy spadnie na BBoya Bartazza, Bartka z Wągrowca oraz Roodego.

Oprawa muzyczna po stronie Markowego i Merrendy oraz Plasha.

Jak co roku, w trakcie warsztatów poprzedzających turniej, swoją wiedzą o bboyingu podzieli się jeden z sędziów. Tym razem będzie to BBOY BARTAZZ.
11.00 – 12.30
bilet – 50 zł

GRAFFITI JAM

Równolegle z częścią konkursową odbywać się będzie Graffiti Jam – zapraszamy writerów z całej Polski na ściany, które mają już za sobą wieloletnią tradycję malowania.

 
KONCERT SZPILERSÓW 

Ekipa założona w 2012 roku, w Krakowie, skład: Decó – bboy, mc, beatmaker; Dj Sad Man – gramofony; Artur Pałusz – perkusja.

Nazwa jest wariacją niemieckiego słowa „spielen” – grać, Szpilersi czyli po prostu gracze, grajkowie. Grają muzykę opartą na samplach, wzbogaconą instrumentami, inspirowaną szeroko pojętym old school hip hopem. Głównym twórcą jest Decó, większość podkładów jest produkowanych przez niego, jest on również autorem wszystkich tekstów. Często podczas produkcji muzycznych współpracują z zaprzyjaźnionymi muzykami.

 
Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia wystawy „Moja przygoda z hip-hopem”. Jest to wystawa dorobku artystycznego Dawida Deca „Decó”, który w tym roku obchodzi 30-lecie swojego breakingu.

Link do wydarzenia FB.


Komentarze