Dziś rusza Red Bull BC One Camp Poland

Czołowi uczestnicy sceny polskiego breakingu już w niedzielę zmierzą się podczas Red Bull BC One Cypher Poland. Wydarzenie odbędzie się w krakowskim Teatrze Łaźnia Nowa. Transmisja dostępna będzie na stronie www.redbull.pl/bcone.

Po spektakularnym, ubiegłorocznym Red Bull BC One World Final w Gdańsku, tym razem b-boys i b-girls zawitają do Krakowa, by rywalizować w breakingowym 1 vs 1 podczas Red Bull BC One Cypher Poland, skąd prosta droga do światowych, które w tym roku rozegrane zostaną w Nowym Jorku. Start wydarzenia zaplanowano na niedzielę, 15 maja, na godz. 19:00.

Ogólnopolski finał w breakingu poprzedzony będzie częścią warsztatową i sportową, czyli Red Bull BC One Camp. Ta rozpocznie się 13 i potrwa do 15 maja. Tutaj tancerze różnych dyscyplin mogą uczestniczyć w warsztatach tanecznych, zajęciach jogi czy movement. Obok części warsztatowej nie zabraknie też tanecznej rywalizacji. Uczestnicy zmierzą się między innymi w Experimental Battle, czyli pojedynku w rytm muzyki granej na żywo i Regional Battle, tanecznej bitwy między reprezentantami różnych części Polski.

BGirl Mery Berry fot. Gniewko Głogowski

W niedzielę, 15 maja, o godz. 19:00 rozpocznie się Red Bull BC One Cypher, a więc finałowy turniej dla b-boys i b-girls z całego kraju, w którym walczą oni o awans do światowego finału imprezy w Nowym Jorku – kolebce Hip-Hopu. Polski Cypher sędziować będą B-Girl San Andrea, B-Boy Huher i B-Boy Wing.

Połowa finalistów, którzy znajdą się w Top 16, wyłonieni zostaną drogą eliminacji w dniu wydarzenia. Druga połowa to zaproszone wcześniej Dzikie Karty. Wśród b-boys są to: Zawisza, Gieras, Madmax, Axel, Wigor, Minigun, Monster. Dzikie karty b-girls: Paulina, Mery Berry, Agt.

Dodatkową szansą na awans do turnieju jest otrzymanie ostatniej, brakującej dzikiej karty. Wybierze ją jury już w piątek, podczas Cypher King i Cypher Queen. Zwycięzcy piątkowego cyphera dołączą do pozostałych dzikich kart.

Ich zmagania będzie można śledzić na żywo w krakowskim Teatrze Łaźnia Nowa, gdzie odbędzie się wydarzenie, lub oglądać za pomocą transmisji na stronie www.redbull.pl/bcone, gdzie również dostępne są bilety do teatru.Komentarze