Kolejne bilety wywalczone podczas Red Bull BC One Cypher Warsaw

Wzorem Gdańska, tym razem w Warszawie pojawili się pretendenci do startu w National Cypher Red Bull BC One w Krakowie.

Idea City Cypherów stwarza możliwość kilkukrotnego podchodzenia do rywalizacji o bilet do Krakowa. W związku z tym w stolicy pojawiło się sporo ambitnych graczy, którzy po nieudanych bojach w Gdańsku podjęli rękawice w Warszawie. 

Do tego grona należy Mery Berry, która tydzień wcześniej uległa w półfinale Emilce, triumfatorce gdańskiego cyphera. W Warszawie nie miała sobie równych i pokonało kolejno Olę, Jasu, w finale natomiast Darion

Większość dziewczyn z TOP8 próbowała swoich sił w Gdańsku, stąd też walki były ciekawe, gdyż bgirls znały swoje przeciwniczki. Warto tu wspomnieć, że o bilet ocierają się ciągle Jasu oraz Med1, kto wie co wydarzy się w Krakowie!

Szczęśliwi zdobywcy biletów do Krakowa fot. Gniewko Głogowski

Warszawskie szranki oceniali Junior, Freeze oraz Huher. Tego ostatniego zapytaliśmy, jak ocenia poziom zawodów.

„Bardzo fajny poziom, niektóre chłopaki robiły takie rzeczy, że głowa pęka! Dobre flow, dobra organizacja, w tych ciężkich czasach za to należy się szacunek. Oby więcej takich eventów” – mówi na gorąco weteran polskiego breaka.

W kontekście światowych finałów Red Bull BC One w Gdańsku, Huher podkreśla wagę tego faktu. 

„Uważam, że to jest super, iż finały odbędą się w Polsce. Jest to promocja naszego kraju, samych bboyów, którzy tak wielką imprezę mają na wyciagnięcie ręki” – zauważa reprezentant Azizi Hustlazz.

 

Sędziowie Huher, Junior oraz Freeze fot. Gniewko Głogowski

Wśród bboyów również powtarzały się ksywki z Gdańska, także ponownie w TOP16 zobaczyliśmy m.in. Ćwika, Kangura, 2 Haja czy Freaky’ego. Zresztą ta ostatnia dwójka trafiła na siebie i to reprezentant ŁDZ Skills – Freaky przeszedł do ćwierćfinału by tam stoczyć ciężki bój z MadMaxem.

Ćwierćfinały były bardzo zaciekłe ponieważ stawką, każdej z czterech walk był bilet do Krakowa. W pierwszej potyczce złudzeń Axelowi nie pozostawił Bartek z Wągrowca i to on jako pierwszy wywalczył bilet. Daleko mieć nie będzie, gdyż obecnie mieszka pod Wawelem. 

W drugiej bitwie na przeciw siebie stanęli Minigun i Dudi i tu trzeba wyróżnić Dudiego, gdyż nie była to łatwa walka dla sztewiciaka. Ostatecznie Minigun wygrał 2:1, gdzie Freeze wskazał na reprezentanta ekipy Most Broken.

Jeszcze bardziej wyrównaną potyczką wydaje się starcie Kermita z Wigorem. Tu również wynik nie był jednogłośny, ostatecznie wygrał Kermit, Junior jednak wskazał na młodego membersa CoolKidsów.

Czwartym półfinalistą okazał się MadMax, który pokonał wspomnianego wcześniej Freaky’ego.

W finale dostaliśmy pojedynek młodości z doświadczeniem i okazało się, że to właśnie nowe pokolenie idzie po swoje. Zwyciężył MadMax, który stwierdził, że to właśnie ta trzysetowa walka, była dla niego najtrudniejsza. Oczywiście każdy z półfinalistów miał już awans, być może bboye lecili na tym etapie na większym luzie.

W finale dziewcząt Mery Berry z Wild Roses Crew pokonała Darion

„Po Gdańsku wyciągnęłam kilka wniosków i starałam się wykorzystać to podczas dzisiejszych zawodów. Czuję się bardzo dobrze. Skupiałam się na sobie, nie oglądałam się na przeciwniczki. Moim największym wrogiem byłam ja sama, ale udało się” – komentuje swój występ triumfatorka Red Bull BC One Cypher Warsaw

Darion nie kryła zadowolenia. Po gdańskim Cypherze, gdzie przegrała walkę z AGT, była bardzo zmotywowana, aby tym razem awansować.

„Przetarłam sobie szlaki w Gdańsku, dlatego dziś czułam się o wiele pewniej. Wchodziłam więcej na fristajlu, z czego bardzo się cieszę. Mam bilet do Krakowa, mogę na spokojnie wracać do domu” – mówi finalistka.

Ćwierćfinał Dudi vs Minigun fot. Gniewko Głogowski

Wszyscy posiadacze biletów z Warszawy zameldują się teraz na ostatnim przystanku na drodze do tegorocznego World Final – a ten już 3 lipca, podczas Red Bull BC One Cypher Poland w Krakowie.

Oprócz nich, podczas krajowego Cyphera wystąpią także wygrani z City Cyphera w Gdańsku: BGirls Emilka i AGT oraz bboye ZawiszaChadzik, Monster, Nike1do, a także tancerze wyłonieni z otwartych eliminacji, które odbędą się bezpośrednio przed finałowym starciem w Krakowie. Komentarze