Singiel Deluks – „Jak nie my to kto” wyjdzie na wosku

Trójmiejskiej ekipy Deluks nie trzeba specjalnie przedstawiać. To weterani polskiej rap sceny. w 2001 r. wdarli się przebojem swoim pierwszym kawałkiem „Graffiti”, który zagościł na oficjalnym wydawnictwie producenta Waco. Magazyn „Ślizg” wybrał go singlem roku i chłopaki otrzymali za niego „Ślizgera”.

Nieco później Deluks czyli Kear, Rybson i DJ Cent dali o sobie znać uczestnicząc w świetnym projekcie PCP Północ, Centrum, Południe, który był kolaboracją trzech ekip: Deluks, JWP i Intoksynator.

Kear do dziś nagrywa płyty pod ksywą Obywatel MC, regularnie oddaje hołd czterem elementom kultury hip hop.

I to właśnie takim hołdem jest utwór „Jak nie my to kto”, który został właśnie wydany na 7-calowej płycie winylowej. Jest to sentymentalny kawałek, który mówi o wszystkich elementach kultury hip-hop.

„Zdecydowaliśmy się na wydanie akurat tego singla, by oddać hołd wartościom, które są zawarte w tej kulturze. Klip został nakręcony w Trójmieście i nawiązuje do kultowego filmu „Beat Street”, w którym zobaczyć można m.in. inscenizację bitew pomiędzy dwoma nowojorskimi ekipami Rock Steady Crew i New York City Breakers, odegraną przez trójmiejskich tancerzy, takich jak Bboy Cetowy, Bboy Erza, Bboy Motyl, Bboy Meks, Bboy Chink, Bboy Kaski, Temps i Lipskee” – mówi jeden z membersów ekipy, zasłużony dla rodzimej sceny – DJ Cent.

Singiel został ponownie zremasterowany w Studiu Selekta. Za jego produkcję natomiast odpowiada Pelson (Molesta Ewenement/Parias), a za remix Brahu. Na gościnnej zwrotce słyszymy RDW (Analogia, Ziomboi Klika).

Premiera winyla odbędzie się w czwartek 9-ego grudnia 2021 r. (godz. 14.00) Można go będzie nabyć tylko i wyłącznie na obywatelmc.pl

Nakład jest limitowany (300 sztuk), a każdy egzemplarz ma odręczną numerację. Dodatkowo produkt zawiera wlepkę Deluks, zaprojektowaną w tamtych czasach przez Looneya (EWC, DSC).



Komentarze