Paulina i Thomaz zaproszeni do światowego finału Red Bull BC One

Do światowego finału Red Bull BC One w Gdańsku zostały już tylko trzy tygodnie. Organizatorzy zaczęli ogłaszać kto otrzyma tzw. „dzikie karty” upoważniające do występu w wielkim finale. Polska jako gospodarz otrzymała dwie takie karty. Właścicielami stały się bardzo zasłużone postaci dla naszej sceny czyli – BGirl Paulina (Paulina Starus) oraz BBoy Thomaz (Tomasz Domański).

Thomaz reprezentuje Rockafellaz Crew i Polskee Flavour, reprezentował też już nasz kraj na światowych finałach Red Bull BC One we Włoszech, Japonii i ostatnio – w 2019 roku – w Indiach. „Mam z tego masę fajnych wspomnień” – mówił w wywiadzie dla Red Bulla.

Podczas oficjalnej konferencji prasowej Red Bull BC One w Gdańsku zapytaliśmy Thomaza, jak się z tym czuje, że wystąpi w wielkim finale.

„To na pewno duże wyróżnienie, by pojawić się na tej scenie bezpośrednio. Kwalifikacje są bardzo wymagające. Zaczynając od City Cypherów, poprzez finały krajowe, aż do Last Chance Cypher gdzie wyłoniony jest tylko jeden bboy. Ja tego nie muszę przechodzić, mogę się skupić już na samym występie w finale” – tłumaczy jeden z najlepszych polskich bboyów. 

Rodzi się pytanie jak nasz rodak podejdzie do tych zawodów, jaki ma plan minimum?

„Mój plan to odnaleźć siebie na tak dużej scenie. Aby czuć się ze sobą najlepiej jak możesz w tym konkretnym momencie na tej właśnie scenie. To jest bardzo ważnie. Nie walka z przeciwnikiem. Oczywiście są to elementy, które pozwalają na motywacje siebie, natomiast priorytetem jest odnalezienie takich aspektów, które pozwolą Ci czuć się dobrze na scenie” – odpowiada Thomaz.

BBoy Thomaz fot. Dean Treml

Jaki ma plan Paulina, która podobnie jak Thomaz miała już okazję walczyć w światowych finałach.

„Plan minimum to być sobą, pokazać swoją wersje breakingu. Nie chce myśleć za bardzo do przodu tylko skupić się na każdej walce osobno. Czyli w pierwszej walce daje 100 proc., jeżeli uda mi się przejść dalej to w następnej to samo” – tłumaczy Paulina.

„Bardzo się cieszę, że zaproszono mnie do Top16 światowego finału. Zdaje sobie sprawę, jak wielkim jest to wyróżnieniem” – zapewnia weteranka polskiej sceny breakingu.

„Mocno się przygotowuję, już w zasadzie od roku. Teraz ten okres jest najbardziej intensywny. Nie jest łatwo, bo wchodzi w to trening breaka, personalny, fizjoterapia plus do tego regularna praca, ale daje radę” – uśmiecha się Paulina.

Polska bgirl zwraca też uwagę na fakt, że finał odbywa się w naszym kraju. „Z jednej strony jest to większa presja, z drugiej zaś bardzo się cieszę, bo będzie rodzina, znajomi. W końcu nie będę sama na takim evencie, będę czuła, że jest ktoś, kto mnie wspiera. To bardzo ważne!” – zapewnia tancerka.

Nie zapominajmy, że przed szansą dostania się do finału stoją zwycięzcy krajowych cypherów czyli BGirl Mery Berry oraz BBoy Zawisza. Mają oni przed sobą ostateczne starcie w Last Chance Cypher, który odbędzie się przed światowym finałem w Gdańsku.

Podczas wspomnianej konferencji prasowej zagadnęliśmy Zawiszę jak się czuję przed eventem i jak będzie wyglądać Last Chance Cypher.

„Cypher odbędzie się tutaj czyli w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Bardzo fajna miejscówka, jest tu mega klimat” – ocenia zwycięzca Red Bull BC One Cypher Poland.

Jak to zazwyczaj wygląda? „Cztery lata temu w Amsterdamie pojawili się zwycięzcy cypherów z ponad 30 krajów. Wszyscy po kolei wychodzili i robili seta pokazowego, z tego wybierano 16-stkę i potem już normalnie systemem pucharowym, aż do wyłonienia zwycięzcy” – wspomina.

Zawisza zapewnia, że jest zdrowy i czuje się dobrze na trzy tygodnie przed wydarzeniem.

„Oprócz zakwasów jestem zdrowy, nic na szczęście mi nie dolega. Staram się regularnie chodzić na masaże i dbać o siebie” – zaznacza Zawisza.

Najbardziej prestiżowe zawody w świecie breakingu w systemie jeden na jeden po raz pierwszy w Polsce! 6 listopada 2021 r. najlepsi b-boys i b-girls spotykają się w Gdańsku na kolejnym wielkim, światowym finale Red Bull BC One

Transmisję live z tego wydarzenia znajdziesz na kanałach Red Bulla: m.in. 
w Red Bull TV oraz na Facebooku.

Red Bull BC One to ekscytujące wydarzenie, które przyciąga uwagę tancerzy i wszystkich miłośników kultury hip-hop. Pierwszy światowy finał odbył się w 2004 roku w Biel, w Szwajcarii, gdzie 16 najlepszych b-boyów walczyło w bitwach o tytuł mistrza świata. Od tamtej pory, Red Bull BC One dostarcza emocjonujących pojedynków nie tylko samym uczestnikom turnieju, ale także widzom, którzy śledzą światowe finały za pośrednictwem kanałów Red Bulla. Nie może cię tam zabraknąć!


Wydarzenie odbędzie się 6 listopada w gdańskiej Ergo Arenie. Wstęp od godziny 15.30.
Bilety dostępne w cenie 150 zł


Komentarze