Historyczny moment. Światowe finały Red Bull BC One odbędą się w Polsce!

Po wielu edycjach lokalnych eliminacji, które zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte przez rodzimych tancerzy, jest to wiadomość oczekiwana, aczkolwiek nadal trudna do uwierzenia. Polskie kwalifikacje do Red Bull BC One wysforowały się na najważniejszą i najbardziej prestiżową imprezę w naszym kraju. Rodzimy eksperci zapowiadali, że jest kwestią czasu, aż światowe finały trafią do kraju nad Wisłą.

Po 17 globalnych finałach rozegranych w najsłynniejszych miastach na całym świecie, 18. edycja Red Bull BC One World Final po raz pierwszy odbędzie się w Polsce.

Podczas serii wydarzeń, która obejmuje ponad 60 imprez kwalifikacyjnych w 30 krajach, najlepsi b-boye oraz b-girls zmierzą się w walce o miejsce na światowej scenie i awans do wielkiego finału.

Dwudniowa impreza, będąca ukoronowaniem międzynarodowych eliminacji, odbędzie się w Gdańsku w dniach 5-6 listopada 2021. Nadbałtyckie miasto ugości wszystkich krajowych mistrzów, walczących o miejsce na liście startowej światowego finału, która obejmie szesnastu b-boyów i szesnaście b-girls.

„Światowe finały BC One w Polsce to dla mnie świetne pole do wymiany umiejętności, zaprezentowania polskiego stylu. Polska scena taneczna będzie mogła obcować z uczestnikami z całego świata i tym sposobem również się rozwijać. (…) To wydarzenie na pewno skupi uwagę na lokalnej scenie tanecznej i pomoże wynieść kilka nowych osób na arenę międzynarodową.” – komentuje bboy Thomaz, zwycięzca Red Bull BC One Cypher Poland 2016 i 2019.

Do trafności wyboru miejsca imprezy odniosła się inna czołowa postać polskiej sceny – BBoy Greku z ekipy Polskee Flavour, współorganizator polskich edycji Red Bull BC OneOsobiście jaram się, że miasto finału to Gdańsk, 10 minut drogi od miejsca gdzie mieszka Cetowy. Niech to będzie tribute za jego wkład w to, jak nasza scena postrzegana jest dziś na świecie” – zauważa Greku.

 

Sunni, Madmax, Paulina, Lilou, Thomaz, AGT, Menno, Jilou fot. Little Shao

W tym roku najlepsi b-boye i b-girls z Polski będą mieć aż trzy szanse, aby zmierzyć się ze sobą w tanecznych pojedynkach.

Podczas imprez kwalifikacyjnych: Red Bull BC One City Cypher w Gdańsku (8 maja) oraz w Warszawie (15 maja) wyłonionych zostanie po czterech najlepszych b-boyów i dwie najlepsze b-girls. Otrzymają oni dzikie karty i zostaną zaproszeni do finałowej 16stki na Red Bull BC One Cypher Poland w Krakowie (22 maja). Listę uczestników krajowego finału uzupełnią najlepsi tancerze z otwartych eliminacji, które odbędą się bezpośrednio przed wydarzeniem.

Zwycięzcy Red Bull BC One Cypher Poland w kategoriach b-boys i b-girls, otrzymają szansę udziału w Światowym Finale w Gdańsku. O tym, czy ostatecznie zmierzą się w finałowych pojedynkach zadecyduje międzynarodowy „Last Chance Cypher”, poprzedzający główne wydarzenie.

Szczegółowe informacje nt. wydarzeń Red Bull BC One będą stopniowo ujawniane na stronie: www.redbull.pl/bcone.

Od 2004 roku odbyło się już 17 światowych finałów w największych miastach na całym świecie. Rywalizacja w ramach Red Bull BC One obejmuje ponad 60 imprez i aktywacji przeprowadzanych na ponad 30 rynkach.

Dla krajów bez tego typu wydarzeń przygotowano zawody w formacie online – Red Bull BC One E-Battle, dzięki którym każda osoba podłączona do Internetu, w dowolnym miejscu na świecie, ma szansę zostać kolejnym krajowym mistrzem.

Red Bull BC One pod swoimi skrzydłami ma także jedną z najlepszych ekip breakingowych świata, Red Bull BC One All Stars. W skład teamu wchodzą m.in. tacy znamienici tancerze jak Hong 10, Lilou, Wing, BGirl Ami, Roxrite, BGirl Kastet, Menno czy Junior.Komentarze