Raperzy i bboye znowu łączą siły

Kolejny klip pod szyldem Napadu na Funk. Tym razem obok Deca zobaczymy Sensiego, Jotesa i Dja Endlessa. Wszystko pod bit Oera z B.O.K.

Napad na Funk skupia się na promowaniu wszystkich czterech elementów kultury hiphop. W klipie zostały wykorzystane ujęcia taneczne z zawodów organizowanych co roku w Żninie przez przez dwóch bboyów Jotesa i Rene.

„Na miejsce pojechaliśmy razem z Sensim, całość nagrywaliśmy około 2 godzin, bardzo miło i wesoło spędzony czas. Nocny powrót do domu z przygodami, w Częstochowie spóźniłem się na busa do Krakowa i goniliśmy go z Sensim autem, na szczęście udało się” – wspomina weteran polskiej sceny breakingowej Decó.

Jak wszystkie poprzednie, ten klip również był kręcony w Żninie, właściwie w okolicy czyli Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji.

Numer robiono początkowo z myślą o 6 edycji Napadu na Funk, która z powodu pandemii niestety się nie odbyła. „Nie chcieliśmy czekać z gotowym numerem do następnej imprezy. Zamiast tego wykorzystaliśmy ujęcia bboy’s z poprzedniej edycji imprezy” – tłumaczy Jotes

Skąd wybór takiej miejscówki na ujęcia do klipu? Odpowiada Jotes: „Zawsze staramy się łączyć w klipach najlepsze ujęcia tancerzy z miejscówkami charakterystycznymi dla Żnina i okolic. Tym razem wybraliśmy Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji, które znajduje się około 6 km od Żnina”.

Sensi był zaproszony wraz ze swoim składem Hurragun na Napad jako goście (mieli zagrać koncert). Stąd jego udział w nagraniach do „Yolki Polky”.
 
Jotes zaznacza, że jeśli wszystko dobrze pójdzie Napad na Funk odbędzie się w nowym terminie 19 czerwca tego roku.Komentarze