Siedemnaste finały Red Bull BC One

Red Bull BC One World Final 2020, prowadzony przez Redchilda i rozkręcany przez DJ-a Screama, sędziować będzie mocna piątka jurorów, w składzie: Movie One, Ayumi, AT, Lilou, Omar.

Rywalizacja po raz pierwszy odbędzie się w Austrii, gdzie do walki o upragniony tytuł mistrza świata stanie ośmiu b-boyów i b-girls.

W zawodach wezmą udział czołowi tancerze z całego świata. O tytuł najlepszego b-boya zawalczą: Alkolil (RU), Kid Karam (UK), Killa Kolya (KZ), Lil Zoo (AT), Pac Pac (FR), Philip (USA), Shigekix (JP) oraz Vero (KP), natomiast do walki o miano najlepszej b-girl staną: Ayane (JP), Jilou (DE), Kami (FR), Kastet (RU), Madmax (BE), Mess (NL), Sina (AT) i Sunny (USA).

Jilou fot. Little Shao

Fani zawodów będą mogli oglądać Red Bull BC One World Final na żywo 28 listopada o godzinie 20:00, bez konieczności wychodzenia z domu, dzięki transmisji dostępnej z polskim komentarzem na redbull.pl/bcone oraz Red Bull TV. W rolę komentatorów wcielą się znani na polskiej scenie tanecznej Rademenez oraz bboy Kleju.

Zeszłoroczny światowy finał miał miejsce w stolicy Indii Mumbaju, gromadząc globalną widownię w liczbie ponad 17 milionów osób.

Wydarzenie to przeszło do historii z więcej niż jednego powodu. BBoy Menno po raz trzeci sięgnął po tytuł mistrza Red Bull BC One, jako jedyny tancerz, któremu udało się tego dokonać, natomiast b-girl Kastet została pierwszą osobą z Rosji, która wywalczyła mistrzostwo świata Red Bull BC One.

Killa Kolya fot. MAURO PUCCINI

Na kogo warto zwrócić uwagę?

Na pewno oczy ekspertów skierowane są w stronę osoby Killa Kolyi. Ten sympatyczny tancerz z Kazachstanu skradł wszystkim show podczas ubiegłorocznych finałów w Mumbaju. Jest pierwszym bboyem w historii Red Bull BC One, któremu udało się przejść z Last Chance Cypher do ścisłego finału, gdzie musiał uznac wyższość samego Menno.  

Debiutujący w BC One reprezentant ekipy Smac 19Kid Karam, może namieszać. Brytyjczyk po wygraniu lokalnego cyphera powiedział: „Red Bull to wielkie marzenie każdego, kto chce być najlepszy! Zawsze chciałem dostać się do światowych finałów” i jest na dobrej drodze aby zagościć w tym gronie na dłużej. 

Kid Karam

Zwycięzca sprzed dwóch lat – Lil Zoo na pewno będzie chciał powtórzyć swój wyczyn z Zurychu. Marokańczyk jest bardzo kojarzony z Red Bull BC One All Stars. Wystąpi niejako u siebie, ponieważ od kilku lat mieszka w austriackim Innsbrucku.

Vero z ekipy Jinjo do tej pory dwukrotnie brał udział w World Final, a że do trzech razy sztuka… Kto wie, może to właśnie on sprawi w tym roku wielką niespodziankę?

Z jak najlepszej strony zapewne będzie chciała się pokazać Rosjanka Kastet. To laureatka ubiegłorocznego światowego finału w Mumbaju, w którym pokonała w decydującej walce BGirl Ayumi.

Warto obserwować poczynania Jilou z Niemiec. Uczestniczkę światowego finału z ubiegłego roku, w którym w pierwszej rundzie pokonała Alessandrinę.

MadMax
Belgijka Madmax jest zwyciężczynią niedawnej Red Bull BC One E-Battle, czyli bitwy organizowanej w internecie – najlepsi zawodnicy dostali możliwość występu w kolejnym światowym finale BC One i Madmax chętnie z niej skorzystała. To będzie jej debiut na tej imprezie.

Odbywające się w austriackim Hangarze-7 zawody będzie można obejrzeć na livestreamie, który rozpocznie się 28 listopada o godzinie 20:00 na redbull.pl/bcone oraz Red Bull TV.


Komentarze