Red Bull TV wypuszcza dokument o breakingu z polskim lektorem

Red Bull od wielu lat wspiera rozwój breakingu zarówno w naszym kraju jak i na całym świecie. Dlatego nie zdziwił nas fakt, iż na Red Bull TV pojawił się nowy dokument na temat breaka.

„ABC of… Breaking” bo taki nosi tytuł, stanowi kompendium wiedzy na temat breakingu. Podczas 26-minutowego odcinka, dowiesz się więcej na temat niezwykłej kultury, z której wywodzi się breaking, nauczysz się tanecznej terminologii, a także poznasz kluczowych bohaterów tej sceny. W polskiej wersji językowej filmu lektorem jest ceniony w środowisku tanecznym raper a także bboy Rademenez.

Lil Zoo, Mad Max, Jilou, Zoopreme fot. Little Shao

Film wprowadza widza w świat breakingu poprzez pokazanie jego historii, zasad, elementów i figur. W niespełna pół godziny przedstawia jak taniec ten narodził się z kultury hip-hopu, niektóre z najbardziej spektakularnych ruchów, legendy, które zapisały się na kartach historii i tych, którzy przyszli po nich, zwiastując nadejście nowej ery breakingu. 

Na pytanie czym jest breaking odpowiadają takie zasłużone dla sceny postaci jak Crazy Legs, Cico, Hong 10 czy Roxrite.

Materiał ten stanowi doskonałe wprowadzenie przed finałami Red Bull BC One – największych i najbardziej prestiżowych zawodów breakingowych na świecie!

Już 28 listopada 2020 roku w Salzburgu ośmiu najlepszych B-Boys i B-Girls powalczy o upragniony tytuł Mistrza Świata. Bezpośrednia transmisja ze światowego finału Red Bull BC One z polskim komentarzem rozpocznie się 28 listopada o godzinie 20:00 na www.redbull.pl, w aplikacji Red Bull TV (a więc na takich urządzeniach, jak: Smart TV, tablet, smartfon czy konsola do gier) oraz na kanałach YouTube i Facebook Red Bull BC One (polski komentarz dostępny w ramach Red Bull TV i na www.redbull.pl).Komentarze