Słuchaj rytmu – nowy projekt BBoya Skoory

Bartosz Bandura znany w środowisku tanecznym jako BBoy Skoora, otrzymałem stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii „taniec”. Jest to projekt mający na celu upowszechnienie polskiej tradycji muzyki funk, soul, disco, jazz, rhythm and blues oraz bigbit poprzez jej konfrontację z b-boyingiem.

Program stypendialny Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci” ma na celu wspieranie aktywności artystów w zakresie upowszechniania dóbr kultury w Internecie w związku z ograniczeniami wprowadzonymi w okresie obowiązywania stanu epidemii.

„Na warsztat wezmę utwory takich artystów, jak m.in. Breakout, Big Band Katowice, Halina Frąckowiak czy Zbigniew Wodecki” – wymienia Bartek.

Całość to cykl ośmiu filmów pod tytułem „Słuchaj Rytmu”. Każdy z odcinków będzie zawierał prezentację wykonawcy, przybliżenie historii powstania utworu czy ciekawostki z nim związane. Poza tańczeniem – interpretacją wybranych utworów, każdy z filmów zakończy część instruktażowa, gdzie odbiorca będzie miał okazję nauczyć się wybranego kroku czy ruchu.

W przedsięwzięciu wezmą udział goście z Sinior Family, jak DJ Merrenda czy Kostek. Rejestracją wydarzenia zajmuje się BreakWest. Partnerami są Elade Street Wear oraz Studio Tańca Higher Living. Premiera projektu w lipcu na YouTubie oraz licznych profilach społecznościowych.

Mobilizacja jest partnerem medialnym tego przedsięwzięcia. Komentarze