Siedem lat temu odbyła się ostatnia edycja wrocławskich Konfrontacji

W maju 2013 roku odbyła się wyjątkowa edycja Konfrontacji, ponieważ wtedy przypadał okrągłym jubileusz – dziesięciolecie powstania imprezy. Było to piękne podsumowanie tej klimatycznej imprezy, która na zawsze wpisała się w karty historii polskiego breakingu.

Event obywał się w dniach 17-19 maja w różnych miejscach Wrocławia, którymi były
– Przestrzeń muzyczna Puzzle, Centrum Kultury Agora oraz Centrum Inicjatyw Artystycznych. Jubileuszowa odsłona Konfrontacji przyciągnęła tancerzy z całej Polski, a także wielu tancerzy z kilkunastu krajów z całego świata m.in. Kanady, USA, Chile, Czech, Ukrainy czy Holandii.

Podczas tej odsłony po raz kolejny odbył się panel dyskusyjny z zaproszonymi gośćmi, na którym poruszano tematykę podtrzymywania i kultywowania dorobku breakingu w Polsce i na świecie.

W ramach trzydniowego festiwalu odbyły się bitwy top rock, walki ekip, a także eliminacje do holenderskiego “World Bboy Classic”. Dodatkowym elementem festiwalu była specjalna walka pokazowa “Zwycięzcy kontra Sędziowie”, w której zmierzyli się zwycięzcy i jurorzy wszystkich ubiegłych edycji zawodów. Pokazowa bitwa była swojego rodzaju podsumowaniem dotychczasowych działań realizowanych w zakresie Konfrontacji oraz wyrazem szacunku dla wszystkich osób, które biorąc udział w minionych edycjach przyczyniły się do rozwoju Konfrontacji.

Zawody prowadzili Amjad  (Seven Dollar$) oraz Zajcew (Rockafellaz). Na ławie sprawiedliwych zasiedli Poe One (Style Elements), Freeze (Ghost Crew) oraz Taya z Flow Mo Crew.

Główny contest czyli rywalizację Crew vs Crew wygrało ukraińskie Ruffneck Attack, które w finale pokonało Masony Kingz (Yarko, Kleju, Czuczu, Greku, Pirat, Dejot, Jazera). Top Rock Contest zgarnął BBoy Amjad. Wspomniane eliminacje do WBC wygrali Lussy Sky z Drudem pokonując duet Hefo, Rafson.

Ruffneck Attack - zwycięzcy ostatnich Konfrontacji


Komentarze