Decó startuje z pobocznym projektem

W poniedziałek miała miejsce premiera EP-ki Spec Mario Bros pod tytułem „Levels”. To poboczny projekt krakowskiego artysty Deca ze Szpilersów. Materiał promuje teledysk do kawałka „One”.

Spec Mario Bros tworzy Decó z producentem Mario. Skrecze i cuty położył niezawodny DJ Sad Man.

„Rok temu Mario odezwał się do mnie na fb. Chciał zamówić płyty, przy okazji rozmowy okazało się, że kiedyś robił bity i podesłał kilkanaście, z myślą, że może wykorzystamy ze Szpilersami. Dwa wpadły mi w ucho od kopa, były kompletnie różne, ale solidne. Dość szybko napisałem teksty, w międzyczasie wybrałem sobie trzeci podkład(też z innej beczki) i nagrałem demo numerów. Od razu wiedziałem, że szykuje się materiał na całkiem inny projekt muzyczny” – tak wspomina początki projektu Decó.

Mario wygrzebał kolejną paczkę bitów, uruchomił produkcję i tak to się zaczęło.

„Przyjąłem taktykę wybierania różnorodnych podkładów, chciałem, żeby były w klimacie truskulu, ale każdy musiał mieć inny charakter. Podobnie starałem się też podchodzić do warstwy tekstowej, spektrum tematów jest bardzo rozległe. W ten sposób powstało sześć pozycji, a proces ich powstawania zainspirował nas do stworzenia jeszcze jednego numeru. Na cd znajdzie się więc 7 numerów i instrumentale. Wszystkie cuty i skrecze to zasługa mojego szpilerskiego druha DJ Sad Mana” – objaśnia reprezentant legendarnej Stylowej Spółki Społem.

Płytę można zamawiać pisząc na adresy:

decek2@wp.pl
mario_stz@o2.pl
theszpilers@gmail.comKomentarze