Plash składa hołd legendarnym A Tribe Called Quest

Dj Plash sprawił wielką niespodziankę wszystkim fanom legendarnej grupy A Tribe Called Quest. W czerwcu ukaże się jego tribute mixtape pod wymownym tytułem A Tribute Called Plash. Dziś w sieci pojawiało się video promujące to wydawnictwo.

“Cała moja przygoda z A Tribe Called Quest zaczęła się od taśmy Midnight Marauders no i trwa ta miłość już wiele, wiele lat. Tak samo wiele lat temu stwierdziłem, że będę chciał nagrać mixtape oparty o nie tyle co kawałki ATCQ, ale też o sample z których korzystali, covery, remixy, które zebrałem z różnych stron świata. Dla mnie to była sprawa honoru” – zaznacza krakowski artysta.

Płyta ukaże się już z początkiem czerwca! Produkcją promo video zajęło się – Quality Films za którym stoi dobrze znany w środowisku tanecznym TimeOn.

Jeśli ktoś jest zainteresowany preorderem płyty to można pisać na plashrocks@gmail.com

Płyt będzie tylko 300 szt. bez dotłaczania. Do każdego CD zakupionego na maila powyżej  dodany zostaje album w wersji cyfrowej. Później płyta dostępna będzie w Records Dillaz.

ATCQ w latach 90. byli jedną z najsłynniejszych i najbardziej poważanych ekip rapowych, nie tylko w Stanach, ale i na całym świecie. W Polsce byli jednymi z pierwszych, których można było sprawdzić m.in. na Yo! MTV Raps. Ich pierwszy album „People’s Instinctive Travels and the Paths of Rhythm” okazał się ogromnym sukcesem na skalę światową.

A Tribe Called Quest tworzyli organizację Native Tongues w której udzielali się także tacy artyści jak De La Soul, Common, Black Sheep, Mos Def, Talib Kweli czy Jungle Brothers. Cechą charakterystyczną Native Tongues było ciepłe, jazzowo-soulowe brzmienie podkładów i pozytywna w wymowie warstwa liryczna utworów.Komentarze