Crate of Wax o włos od zwycięstwa w Budapeszcie

Reprezentanci Crate of Wax Nikita i Bartek z Wągrowca doszli do finału imprezy Cypher Town w Budapeszcie, która była jednocześnie węgierskimi kwalifikacjami do World BBoy Classic.

Było się o co bić ponieważ wygrani jadą na finały do Eindhoven. Wszystko szło zgodnie z planem, dopiero w walce wieczoru reprezentanci polskiej sceny ulegli Style Invaders (Robb i Jordi).

Bartek docenia młodych Belgów. „Mimo młodego wieku są na bardzo wysokim levelu. Obaj panowie robią dobrą robotę, tańczą w różny sposób i każdy wkłada coś od siebie. Ekipa walczy dojrzale, bez odwracania uwagi rywala, bez wygłupów i pokazywanek. Była to dojrzała wymiana dwóch ekip” – tak opisuję finał reprezentant Crate of Wax.

Jak do tego doszło, że nasi bboye się tam znaleźli? Odpowiada Nikita: „Pomysł był taki że dowiedziałem się, że Shinoby został zaproszony i chciałem go zobaczyć. Zapytałem Bartka czy nie poleciałby ze mną spróbować się na tamtejszej scenie. Bartek zajarał się tym pomysłem, no i tak znaleźliśmy się w Budapeszcie” – opowiada Nikita.

Chłopaki zmierzyli się w pojedynkach solowych. Ciekawostką jest fakt, że zarówno Nikita w TOP16 jaki i Bartek w TOP8 wykasowani zostali przez tego samego bboya Rico z Włoch, który ostatecznie zajął trzecie miejsce.

Sama impreza towarzyszła eventowi o nazwie Cypher Town. Zdaniem Nikity nazwa trochę myląca, ponieważ nie było wcale dużo kół do tańczenia, ponieważ na spocie były wszędzie dywany i nie było zbyt wiele miejsca na cyphery.

Podobnego zdania jest Bartek. „Impreza odbywała się w sali, która przypominała mi salę konferencyjną rodem z korporacji. Parkiet był tylko tam gdzie walki, wszędzie indziej były dywany. Co bardzo trafnie podsumował bboy Vision ze Słowenii, że impreza powinna nazywać się nie Cypher Town lecz Carpet Town” – śmieje się bboy z Wągrowca.

Zawody sędziowali Tawfiq z Holandii, Jey z Legiteam Obstruxion z Francji oraz Naz z Włoch. Grał Dj Uragun z Włoch.

BBoy Nikita, materiały organizatora

Wydarzenie podsumowuje Bartek. „Imprezę na pewno uświetnili obecnością bboye ze Style Invaders, BBoy Vision z Flows from Belove ze Słowenii oraz Shinobi z Korei. Widać było pozytywny odbiór ze strony uczestników imprezy. Pomimo panujących warunków każdy się dobrze bawił”.

BBoy Bartek, materiały organizatora


Komentarze