Szpilersi wracają do korzeni

Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia Szpilersi wypuścili teledysk do singla z płyty „Boom Bengers”. Decó i Sad Man przypominają jak ważne w hip-hopie są fundamenty tej kultury.

Klip powstał przy współpracy z Creativemotion Video&Media Group oraz Pro Civitas – Szkoły i Kursy. Producentem kawałka jest Markowy.

Szpilersi to bardzo ceniona w środowisku breakingowym ekipa. Głownie za sprawą BBoya Deca, który jest autorem tekstów oraz MC. To niewątpliwie jeden z najdłużej tańczących obecnie bboys na naszej scenie breaka. Jego aktywność wywodzi się z grupy Stylowa Spółka Społem. Urodził się w Świdnicy, breakingiem zajmuje się od 1992 roku. Od prawie 20 lat tworzy krakowską scenę hip hop.

W 2012 roku założył zespół Szpilersi, który zadebiutował krążkiem „zDECydowanie”. Później pojawiły się krążki „Luźna Szpilerka mixtape” i „Akaizm”. W roku 2018 roku wydali wspomniany album „Boom Bengers”

Płyta zawiera 16 tracków, brzmieniem nawiązuje do „złotej ery hiphopu”. Luźne teksty, ciekawy flow, zaskakujące porównania i skojarzenia – z tego słyną Szpilersi. Materiał skierowany do ludzi, którzy chcą się uśmiechnąć i pobujać.Komentarze