Butterfly Crew świętuje swoje 20-lecie

Zawody breakingowe w Krynicy-Zdroju to nie tylko opcja na wygranie 1500 zł w kategorii open 1 na 1, lecz także podróż sentymentalna. 20 lat temu powstała ekipa  Butterfly Crew.

To właśnie z tej okazji zorganizowano ten event. Głównym akcentem tej okrągłej rocznicy będzie obecność założyciela  grupy Macieja Miszkiela, który będzie sędziował zawody. Obok niego jury zasiądą BBoy Yoruk z Meksyku oraz BBoy Wilczek.

 

BBoy Wilczek u boku Gregorego

Zawody odbędą się w trzech kategoriach Breaking 1 na 1 do lat 10. Breaking 1 n 1 od 10 do 16 oraz Breaking 1 na 1 open. Nagroda w kategorii Open to 1500 zł!

Górska Bitwa Krynica-Zdrój 2015

Prowadzący: Pele

Dje: Dj Piotras

Wjazd:

We wszystkich kategoriach 20 zł od osoby. Za każdą dodatkową kategorię 15 zł od osoby.

Zgłoszenia:

– na podany email przesyłamy: kategorie, wiek, ksywę, nazwę ekipy na: gorskabitwa@dla-wszystkich.pl

Organizatorzy:
– Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Moderato”
– Fundacja Dla Wszystkich
– Grupa Butterfly Crew

Butterfly Crew ma długą i barwną historię i mało kto dzisiaj wie, że ta historia zaczęła się w 1999 roku w Piorunce. Właśnie wtedy powstała tam grupa “Butterfly”.

Pierwszy sukces przyszedł już po roku, był nim udany występ podczas otwarcia Mistrzostw Polski w Skatingu w Kędzierzynie-Koźlu. Tam grupa Butterfly została sfilmowana przez ekipę telewizyjnego teleranka. Emisja nagrania była punktem zwrotnym w istnieniu grupy, trudny początek był już za nią.

Grupa Butterfly miała ogromne szczęście, ponieważ dwukrotnie przyjechała do niej na obóz treningowy jedna z najlepszych wtedy ekip w kraju, grupa “Ready to battle” z Bydgoszczy. Trenowali i występowali razem – to była wielka motywacja do dalszej pracy.

Ponadto, latem 2000 roku w ramach wymiany młodzieżowej grupa Butterfly wyjechała na trzytygodniowy obóz do Marburga w Niemczech, wspólnie z grupami “Ready to Battle” z Bydgoszczy i “Dynamic steps” z Łodzi.

W lutym 2001 roku grupa z Piorunki otrzymała wyróżnienie na ogólnopolskim turnieju tańca Breakdance “The Battle Day” w Łodzi, a w kwietniu 2002 roku zdobyła IV miejsce w Otwartym Pucharze Polski w Tańcu Nowoczesnym w Inowrocławiu.

Po wyjeździe instruktora tańca Macieja Miszkiela za granicę kraju grupa się rozpada. Paweł Janik, uczeń Macieja Miszkiela i lider nowej grupy, aktywnie zbierał młodych tancerzy, aby pasja, która zakorzeniła się w nim bardzo głęboko nie tylko nie wygasła, ale była także inspiracją dla następnych pokoleń. Jego determinacja i wytrwałość w działaniach sprawiły, że grupa Butterfly Crew to obecnie bardzo wysoka półka – ostatni sukces w programie telewizji Polsat “Got to Dance”, wysokie miejsca na turniejach i coraz częstsze występy na wielkich imprezach przyczyniły się do bardzo mocnej pozycji grupy na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

 

Damian Sobolewski

W 2011 roku doszedł do ekipy Damian Sobolewski, obecny instruktor, trener i opiekun, który swoją pracę postanowił rozpocząć z najmłodszymi adeptami tańca. Bardzo szybko przyniosło to obfite owoce w postaci licznych grup, które powstały na terenie gminy Krynica-Zdrój, Muszyna czy Nowy Sącz. Liczne wyjazdy na obozy, turnieje, wycieczki, wymiany w kraju jak i za granicą sprawiły, że wychowankowie grupy BF Crew tańczą na bardzo wysokim poziomie zajmując czołowe miejsca na turniejach najwyższej rangi.Komentarze