Hip Hop Kemp świętuje pełnoletniość

Dziś w czeskim Hradec Kralove startuje kolejna edycja Hip Hop Kemp Festiwalu. Wśród headlinerów Pharaohe Monch, Freddie Gibbs, Tech N9ne, Black Milk i Hocus Pocus. Sprawdźcie garść przydatnych informacji!

Festiwal rozpoczyna się dziś od godziny 16.00 natomiast pole namiotowe funkcjonuje już od rana. Kolejne dni festiwalu odbywać się będą aż do świtu!

Bilety można nadal zakupić pod tym linkiem.

Jak się poruszać po festiwalu? Pomocna będzie ta mapka!

PŁATNOŚCI: przy stoiskach gastronomicznych i barach obowiązuje system bezgotówkowy! Więcej info i rejestracja online.

Tradycyjnie na Kempie nie zabraknie bitwy freestylowej. Zapisy na Bitwę o Kemp odbywają się mailowo (koncerty@grill-funk.com) oraz na miejscu od dziś przy soundsystemie Aloha Ent. x Grill-Funk (zapisy + próbka freestyle’u) i zostaną zamknięte w czwartek 15.08 na godzinę przed rozpoczęciem. Bitwę poprowadzą Proceente & Bleiz.

Tancerze również znajdą coś dla siebie. Od czwartku na Game Over Arenie rozpoczną się bitwy w kategoriach Hip Hop, House 2na2 oraz Breaking 2na2.

Piątek upłynie pod znakiem Funkstyles 2na2 oraz jedynek breakingowych.

Warto wspomnieć, że style streetdance sędziować będzie m.in nasz rodzimy Adam Co Jest!

Bboyów oceniać będą Iron Monkey, Yan oraz Danny.

Naturalnie na dużej scenie zobaczymy polską reprezentację. Będzie jeden z najciekawszych graczy młodego pokolenia – Sarius. Chociaż debiutował w Asfalcie, to jego kariera nabrała naprawdę potężnego rozpędu, gdy świat ujrzał wydany już przez jego własną wytwórnię “Antihype”.

W zestawie dostaniemy też Słonia. Nierozerwalnie związany z WSRH reprezentant Poznania, po sukcesach w podziemiu, dał się poznać szerokiej publice jako piekielnie wyskillowany raper o chorej wyobraźni i niepodrabialnym flow na obu częściach kultowej już “Demonologii”. 

Kolejnym biało-czerwonym w kempowym składzie jest Bisz (B.O.K), prawdziwy mistrz słowa, który ma naturalną zdolność do niebanalnego przelewania rzeczywistości na papier. W tym roku wpadnie na Kempa razem ze swoim składem B.O.K – pełną, ośmioosobową ekipą, która jest gwarancją show najwyższych lotów – przecież kempowy main uwielbia live bandy z wzajemnością!

Osiemnastka bez ekipy NWJ? Nie ma takiej możliwości! Ciężko wyobrazić sobie dobrą rap imprezę bez bangerowych klasyków TEDEgo, których nie braknie przy okazji tegorocznej edycji Festiwalu z Atmosferą! Szef Wielkiego Joł przyjedzie do Hradec z jeszcze gorącym albumem “Karmagedon”, ale także przekrojowo spojrzy na całą swoją dyskografię, która pełna jest tracków od lat bujających całym Festivalparkiem – od mainstage, aż po pole namiotowe! Na scenie Tedemu towarzyszył będzie jego wieloletni sceniczny kompan ABEL, więc pewnie usłyszymy również numery, które panowie nagrali wspólnie.

Z polskich graczy zobaczymy jeszcze Jodę, Mielzky’ego oraz Tymka.

Na koniec warto obejrzeć materiał, przygotowany przez lokalnych ambasadorów z okazji 18. edycji HHK. Zobaczcie co mają do powiedzenia o najbardziej słonecznym festiwalu w Europie!Komentarze