W poszukiwaniu niedźwiedzi polarnych. Rusza pierwsza edycja Breakstoku

Dziś rusza pierwsza edycja imprezy pod wiele mówiącą nazwą Breakstok. Oznacza to, że w Białymstoku pojawią się najlepsze bgirls oraz bboye z całej Polski. Organizatorzy pamiętają o tych pierwszych – dziewczęta zmierzą się w osobnej kategorii 1 na 1.

Do tej pory główny organizator czyli BBoy Siemek skupiał się na lokalnych jamach, jednak teraz gdy nadeszło 15-lecie założenia ekipy OCB – Original Crazy Breakers, postanowił zrobić imprezę na szerszą skalę.
“Dzięki temu promujemy również nasze miasto. Jeśli chodzi o logo Breakstoku – niedźwiedź – zwierzę bardzo wytrzymałe i dopasowujące się do narzuconych warunków, tak jak bboys w cypherach. Poza tym podobno w Białymstoku niedźwiedzie polarne chodzą po ulicach…” – śmieje się doświadczony tancerz.

Od story muzycznej nie było kompromisów – zaproszono sprawdzonego DJ’a – Plasha.
“Plash jest dla nas takim białym niedźwiedziem z Huty. Sprawdzona, konkretna marka, a przy tym bardzo pozytywny człowiek” – tłumaczy Siemek.

Jest kategoria 1 na 1 bgirls, do tego organizatorzy zaprosili BGirl Paulinę, to bardzo fajnie wpisuje się w rozwój sceny dziewcząt. Siemek zauważa, że należy im się uwaga, ponieważ nierzadko trenują więcej niż faceci. “Wkładają ogrom serca i wysiłku w swoją pasję, więc na pewno mają tyle samo do powiedzenia, co bboys. Chcemy wesprzeć i pomóc w dalszym rozwoju dziewczyn w breakingu, stąd takie wysokie nagrody na naszym evencie”.

 

Odtwórz wideo

Od samego rana walki toczone będą w następujących kategoriach – Bboying 1vs1 do 11 lat, Bboying 1vs1 do 15 lat, Bboying 1vs1 Open oraz Bgirls 1vs1. O werdykty podczas zawodów zadbają Paulina, Kostek oraz Ken Guru.

Na miejscu wydarzenia obok Spodków znajduje się skatepark z fontanną, gdzie można wychillować w przerwie zawodów. Siemek zapewnia, że pojawi się stoisko Ice’n’Roll, czyli tajskie lody rolowane, gdzie młodzi i starsi będą mogli spróbować pysznych deserów lodowych.

“Samo miejsce, czyli WOAK – Białostockie Spodki są architektonicznym atutem wydarzenia. Bez wątpienia jednak największą atrakcją będzie fakt zorganizowania grubej imprezy breakingowej w naszym mieście”.Komentarze