Rosyjskie doświadczenie Shevy

Przy okazji naszego ostatniego wywiadu z Shevą zapytaliśmy go o to jak wygląda scena taneczna naszych wschodnich sąsiadów.

„Rosyjska scena bardzo dobrze mnie przyjęła. Jest bardzo dużą sceną z wieloma tancerzami. Inną niż Polska. W estetyce ruchu silniejszą w sensie, że rosyjscy tancerze bardziej walczą ich ruch jest silniejszy, przez co czasami brakuje kompozycji tanecznej, brakuje spokoju” – tłumaczy streetdancer.

Sheva na Urban Dance Meeting fot. Gniewko Głogowski

Sheva zaznacza, że jest to bardzo ciekawa scena taneczna i mówi, że często tam sędziuje oraz prowadzi zajęcia. Został też zaproszony do sędziowania największych zawodów dla popperów zarówno w Rosji jak i Europie – Back To the Future (rok wcześniej był  w finale poppingu pro, w top16 animation oraz wygrał waving).

Nie wszyscy wiedzą, że popularny tancerz oprócz działań związanych z tańcem z zawodu jest również rosjoznawcą i ma bardzo częste kontakty właśnie z tym krajem. Nie jest też tajemnicą, że jest w związku z rosyjską tancerką Kriss Boogie.

Śmiało możemy nazywać go ekspertem od tematyki wschodniej, wcześniej wielokrotnie sędziował już w Estonii, Łotwie, Białorusi czy Ukrainie.

Całą rozmowę można obejrzeć poniżej.

Fotografia ilustrująca artykuł autorstwa Moniki Żurek Łaskarzewskiej.Komentarze