Kangur wskakuje do ósemki Red Bull BC One Cypher Poland

 
To była fascynująca rywalizacja. Do samego końca głosowania nie było wiadomo, który z czwórki bboyów młodego pokolenia sięgnie po dziką kartę Red Bull BC One Cypher Poland.

BBoy Kangur wygrał trwające dwa tygodnie głosowanie, a tym samym dołączył do grona TOP8, czyli zawodników, którzy wezmą udział w Cypherze bez konieczności udziału w eliminacjach. Już 14 kwietnia w Krakowie zawalczy on o tytuł najlepszego BBoy’a w Polsce oraz o przepustkę do międzynarodowego Last Chance Cypher, który w tym roku odbędzie się w Indiach.

„Czuję się bardzo dobrze bo osiągnąłem swój cel. Głosowanie pokazało mi, że mega dużo ludzi mnie wspiera w tym co robię. Teraz nie tyle co czuje szczęście lecz dość dużą presję związaną z tym, że nie mogę zawieść tych wszystkich osób które we mnie wierzyły” – komentuje na gorąco wyniki głosowania zwycięzca internetowej rywalizacji.

To właśnie internauci zdecydowali o przyznaniu ostatniej dzikiej karty Red Bull BC One Cypher Poland. Przez dwa tygodnie na stronie www.redbull.pl/bcone można było oddawać głosy na czterech BBoy’ów: Chorzela, Wigora, Lil Drilla i Kangura. To właśnie tych dwóch ostatnich szybko wysunęło się na czołówkę głosowania i walczyło o przychylność internautów.

Rywalizacja na głosy trwała do ostatnich godzin. Finalnie wygrał Kangur, który zgarnął aż 9969 głosów! Lil Drill zdobył zaś 9902 głosów i tym samym zajął drugie miejsce. Trzeci Wigor zainkasował 1912 głosów, Chorzel zakończył z wynikiem 1220. Łącznie na wszystkich czterech bboyów oddano 23 003 głosów.
 
Pochodzący z Białegostoku BBoy Kangur miał już okazję spróbować swoich sił w Red Bull BC One Cypher Poland. W ubiegłym roku dostał się z eliminacji do TOP16. Należy do ekipy Bangers Crew, reprezentuje także projekt Dom Latających Tancerzy. Jak sam twierdzi cały czas się rozwija, wiele podróżuje i zbiera potrzebne doświadczenie.

W tym roku, dzięki zwycięstwie w głosowaniu, Kangur dołączył do siódemki BBoys, którzy 14 kwietnia powalczą w Red Bull BC One Cypher Poland. Oni mają już zagwarantowane miejsce w Cypherze, lecz poza nimi w bitwach udział weźmie również ośmiu BBoys, którzy przejdą fazę eliminacji, odbywających się w Forum Wydarzeń bezpośrednio przed Cypherem. Aby zapisać się do udziału w eliminacjach należy wypełnić formularz dostępny na www.redbull.pl/bcone. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto zgłosić swój start, zanim będzie za późno.
 

Niedzielne zawody będą zwieńczeniem trzydniowego Campa, który od 12 do 14 kwietnia zagości w krakowskim Forum Wydarzeń. Przez cały weekend odbywać się tam będą warsztaty i bitwy breaking’owe oraz street dance’owe. Specjalnie na to wydarzenie do Krakowa przyjadą uznani tancerze, którzy będą oceniać zmagania Polaków oraz poprowadzą warsztaty.

Bitwy breaking’owe sędziować będą: Hong 10, Poe One, Bartazz, zaś bitwy street styles: Greenteck, Martha i Temps. Piątka z nich poprowadzi również darmowe warsztaty. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy. Druga tura zapisów na warsztaty rusza 2 kwietnia. Szczegóły na www.redbull.pl/bcone.

Mobilizacja jest oficjalnym partnerem medialnym Red Bull BC One Camp Poland!Komentarze