Zielak i Zielak rozkręcą event w Grudziądzu!

Podczas Battle of GDZ w Grudziądzu za deckami zobaczymy DJ’a Zielaka w fotelu sędziego zaś zasiądzie BBoy Zielak. Zbieżność ksywek tych artystów jest względnie przypadkowa ponieważ reprezentują tę samą ekipę Sztewite Gang.

Całe zawody organizuje grudziądzki tancerz i promotor kultury hip hop BBoy Vento znany w niektórych kręgach jako Macio a.k.a Szybki Wiatr.

Wydarzenie dedykowane jest młodym pokoleniom, które rozpoczynają swoją przygodę w tańcu, jak i starszym, bardziej zaawansowanym tancerzom, którzy chcą zaczerpnąć rywalizacji i dobrej zabawy.

„Warsztaty taneczne poprowadzą uznani tancerze z wieloletnim doświadczeniem, którzy bez wątpienia sprawią, że ten czas będzie owocny w nowe kroki i inspiracje” – obiecuje Macio.

BBoy Vento

Każdy organizator ma swój klucz w wyborze obsady eventu. Jak było w przypadku reprezentanta Sztewite Gang?

„Zawsze staram się otaczać i zapraszać ludzi którzy mają bądź mieli również wpływ na mój styl, inspirowali mnie i uważam również że mają coś do przekazania innym” – wyjaśnia grudziądzanin.

Obok Zielaka w gronie sędziowskim zobaczymy BBoya Vanila Vankilla ze Snappy Group oraz BBoya Brokena z Knockout Gang.

Poza regularnymi treningami warto spróbować swoich sił wśród innych tancerzy z innych szkół tańca, warsztaty z zaproszonymi sędziami to idealny moment na poszerzenie horyzontów. „Są to doświadczone osoby, które mają wiele do przekazania i są to moje autorytety” – tłumaczy bboy Vento.

Przy okazji warto wspomnieć o okolicy i miejscu w którym będzie się działo całe zamieszanie. Jest to jedno z piękniejszych miejsc w naszym mieście położone nad Wisłą wśród ścieżek dla pieszych tras rowerowych z pięknym widokiem na most łączący miasto i terenami zielonymi! „Na miejscu mieści się restauracja z pysznymi daniami oraz świeżo parzoną i mieloną kawą” zachęca organizator.

Dj Zielak

Uczestnicy powalczą w następujących kategoriach:

Kids 2 vs 2 / 6-9 lat
Kids 2 vs 2 / 10-14 lat
1 vs 1 / open

Z tego co wiemy, wielu bboyów zgłosiło chęć udziału w zawodach, dlatego warto wpaść do Grudziądza i sprawdzić się z tamtejszą sceną.

Start eventu 30 marca o 15-ej, wcześniej odbędą się warsztaty z sędziami zawodów.Komentarze