Młodzi bboye walczą o dziką kartę Red Bull BC One Cypher Poland

Znamy już siódemkę BBoyów, którzy rywalizować będą w finałowej rozgrywce Red Bull BC Cypher Poland w Krakowie. Do obstawienia zostało ostatnie miejsce. W tym roku ponownie rusza wyścig o ostatnią dziką kartę, jednak tym razem powalczy o nią czterech tancerzy młodego pokolenia Chorzel, Wigor, Lil Drill oraz Kangur.

Na stronie www.redbull.pl/bcone ruszyło głosowanie, w którym można zadecydować, kto z tej czwórki otrzyma dziką kartę do Red Bull BC One Cypher Poland w Krakowie. BBoy z największą liczbą głosów dostanie miejsce w zawodach, bez konieczności udziału w eliminacjach. Wygrywa tylko jeden. Głosowanie trwa do 31 marca i oddawać można jeden głos dziennie.

Lil Drill fot. Tańczyć Każdy Może

Nie są to mało znane ksywki, zarówno Wigor jak i Kangur w ubiegłym roku dostali się do TOP16 imprezy. Najmłodszy w tym gronie jest właśnie Wigor, obecnie ma niespełna 17 lat. Z krakowskiego rynku trafił do szkółki Dec a następnie pod skrzydła Greka. Potem potoczyło się już lawinowo i teraz z dumą reprezentuje ekipę Coolkids Flavour i coraz głośniej dobija się o miejsce na dorosłej scenie.

Jak sam zaznacza możliwość wzięcia udziału w głosowaniu bardzo go ucieszyła. „Jest to na pewno dla mnie swojego rodzaju wyróżnienie i docenienie pracy, jaką włożyłem w minionym roku”.

Najstarszy w tym gronie 20-latek Kangur spod Białegostoku, ma już przetarcie w Red Bull BC One. W ubiegłym roku dostał się z eliminacji do TOP16, gdzie przegrał ze zwycięzcą całych zawodów B-Boyem Kostkiem. Należy do ekipy Bangers Crew, reprezentuje także projekt Dom Latających Tancerzy. Jak sam twierdzi cały czas się rozwija wiele podróżuje i zbiera potrzebne doświadczenie.

Wigor fot. Coolkids Flavour/fb

Pozostała dwójka reprezentuje tę sama ekipę Black Wolves Crew z Kętrzyna. Chorzel na co dzień trenuje w mazurskim Rynie. „Jest to bardzo duże wyróżnienie, ponieważ Red Bull BC One jest czymś o czym marzy każdy bboy w moim wieku. Jest to jakby docenienie całego roku starań. Dzięki takim zaproszeniom, wiem, że robię coś dobrze, bo jestem zauważony na scenie” tłumaczy 18-latek.

Starszy od niego o rok kolega z ekipy Lil Drill jest obecny na scenie od 8 lat ma na koncie sukcesy na międzynarodowej scenie. Wymienić można choćby takie eventy jak Break The Floor, Break Alliance Brno czy IBE, gdzie dostawał się do czołówki. Nie ukrywa, że jest bardzo zaskoczony „powołaniem” do konkursu o dziką kartę. „Jest to dla mnie mega szansa i motywacja do dalszego działania. Zagłosuj na mnie a zrobię duże zamieszanie. Do zobaczenia w kwietniu”!

Chorzel fot. Gniewko Głogowski

Którego z nich zobaczymy podczas finału Red Bull BC One Cypher Poland okaże się już 1 kwietnia, głosowanie trwa do końca marca.

LINK DO GŁOSOWANIA

Fotografia ilustrująca artykuł autorstwa Gniewka Głogowskiego przestawia BBoya Kangura.


Komentarze