Górskie potyczki w Krynicy-Zdroju

Górska Bitwa pod tą nazwą kryje się cykl zawodów tanecznych , które rokrocznie odbywają się w malowniczej miejscowości Krynica Zdrój. Zawodnicy stoczą bitwy w dwóch kategoriach hip hop oraz breakdance.

Miejsce akcji czyli Krynica Zdrój znane jest jako „Perła Polskich Uzdrowisk” – wszystko za sprawą znajdujących się tutaj unikalnych źródeł wód mineralnych, od stuleci słynących ze swoich leczniczych właściwości.

Grono jury tworzą w kategorii Hip Hop Battle Izabela Frąckiewicz oraz Bartosz Pawlik Pawlicki. Natomiast w breakingu zobaczymy Bboya Wilczka (Młode Wilki Crew) Jano (Bf Crew) oraz Bboy Yoruka (Kadetes del toke / Battleholex Mexico).

Zapytaliśmy organizatora Damiana Sobolewskiego jak przebiegał proces wybierania sędziów na zawody.

Pomysł na sędziów pojawił się dość niedawno. Głównym czynnikiem wpływającym na dobór gości jest ich wysoki poziom taneczny oraz systematyczne zaangażowanie w prace z młodzieżą jako instruktorzy tańca” tłumaczy Damian.

DJ Piotras

Łakomym kąskiem jak zawsze przy tego typu zawodach może okazać się stawka za wygraną. Jak mówi Damian za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii breaking w do zgarnięcia jest 1 tys. zł. „Tym razem stawiamy jednak na miejsce zaplanowanego eventu, czas oraz doświadczenie sędziów”.

Organizator zaznacza, że są to międzynarodowe zawody, możemy spodziewać się zagranicznych gości. „Co roku przyjeżdżają do nas tancerze z różnych zakątków świata i Europy, np ze Słowacji, Łotwy i Ukrainy. W ubiegłym roku w edycji letniej przylecieli do nas bboye z Izraela„.

Całe zawody poprowadzi bboy Gregory, za deckami stanie Dj Piotras.Komentarze