Konrad W. na toruńskich osiedlach. Premiera teledysku

Konrad W. związany z Toruniem raper właśnie wypuścił kolejny klip promujący „Stara Nowa Szkoła Mixtape”. Na planie dostał wsparcie od toruńskiej ekipy Homies.

Jak sam mówi mixtape to zbiór przekminek na przestrzeni ostatnich kilku lat oparty na klasycznych oldskulowych brzmieniach, przeplatanych zupełnie nowymi patentami. Każdorazowo do kawałków pojawiają się videoklipy autorstwa Soni Dąbek. Jest tego całkiem dużo, jak doszło do tej współpracy?

Kadr z klipu Numer Jeden

„Wszystko zaczęło się od kawałka „Numer jeden” który otwiera mixtape SNS, to właśnie wtedy połączyliśmy siły z Sonią, która odpowiada za wszystkie obrazki, które dotychczas pojawiły w się w obiegu. Przygoda trwa i gdy tylko pozwala na to czas sukcesywnie realizujemy ten projekt” zaznacza mieszkający na co dzień w Poznaniu raper.

W Nowy Rok dostaliśmy kolejne video do utworu „Ostatni”. Wysteruje w nim Konrad ze wsparciem chłopaków z toruńskiej ekipy Homies. W tle przewijają się miejsca znane mieszkańcom osiedla Rubinkowo. Taki wybór spotu to nie przypadek!

„No to tak, miejscówka z racji tego, że R2 to miejsce w którym stawiałem swoje pierwsze muzyczne kroki, jeśli można to tak nazwać. Także sentymentalnie lubię tu wracać. Co do chłopaków z Homies to zawsze mocno propsowałem całą inicjatywę i to co robią. Uważam, że na scenie brakuje takich prawdziwych zajawkowiczów” zaznacza Konrad.

Czy jest to swojego rodzaju zapowiedź dalszej pracy z toruńskimi artystami? „Na pewno w tym roku będzie można usłyszeć nas we wspólnym numerze” potwierdza nasz bohater.

Mixtape pojawi się w sieci z chwilą publikacji ostatniego numeru. O czym jest, jaka jest jego geneza?

„Jestem mocno świadomy, że w dobie dzisiejszego konsumpcyjnego trendu, który jest widoczny na wszystkich płaszczyznach kulturowych obrywa się również ‚nam’ tym, dla których sklejanie rymów i osiedlowe cyphery były czymś więcej niż dzisiejsze przewozki, o tym kto ile zarobił pieniędzy albo jak bardzo kontrowersyjne ruchy wykonuje na scenie”.

Stara Nowa Szkoła Mixtape, nie mylić z Nowa Stara Szkoła Mixtape to na pewno materiał różnorodny i muzyczne poszukiwania pełne wartości i treści, które autor próbuje przemycić gdzieś dalej od samego początku. Konrad nie kryje, że już rozpoczął pracę nad swoim pierwszym długogrającym materiałem ale o tym usłyszcie już wkrótce.

Konrad całkiem niedawno pojawił się w teledysku u boku Peji przy okazji Drugiej Strony Ulicy – Sztuka Niepodległa. To unikatowy na skalę kraju cykl warsztatów muzycznych oraz projektowania graficznego, poświęcony pamięci 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.Komentarze