Ruszył wyścig po dzikie karty Red Bull BC One Cypher Poland!
Dziesiątka tancerzy (dwie bgirl oraz 8 bboyów) walczy w internetowym głosowaniu, stawką są dwie dzikie karty gwarantujące udział w głównym turnieju w TOP16 Red Bull BC One Cypher Poland!

Dla większości nie jest to pierwsza styczność z polską edycją Red Bull BC One. Mamy więc ubiegłorocznych rozstawionych Kostka (Oczy Ważki), Modesta (Cats Claw), Miniguna (Sztewite Gang/Elade Crew) oraz Bartka (Crate Of Wax). Zarówno Kostek jak i Minigun jako ubiegłoroczni półfinaliści już od początku konkursu wysforowali się na prowadzenie.
Dwa lata temu Kostek wywalczył sobie TOP8 w cypherach. fot. Gniewko Głogowski

Zaskoczenia nie kryje Kostek, który widzi wsparcie nawet nieznanych mu prywatnie osób. „To jest szalone ludzie udostępniają mój post głosują i wierzą we mnie, to wszystko dodaje mi tylko energii i motywuje bym jeszcze ciężej trenował i mógł godnie reprezentować moje crew i miasto Rybnik”.

Bartek z Crate od Wax jest pod wrażeniem tego jak szybko polski cypher urósł do rangi jednego z najważniejszych wydarzeń breakowych w naszym kraju. Co do samego głosowania ma mieszane uczucia, ponieważ sama forma konkursu mu nie przeszkadza do momentu, kiedy głosują osobą związane ze środowiskiem tanecznym. „Patrząc na to co działo się w ubiegłym roku, myślę, że przybrało to niewłaściwą postać, niektórzy uczestnicy, bardzo agresywnie walczą o głosy, nagrywają codziennie filmiki, co może sugerować, że starają się o głosy całej rzeszy ludzi niezwiązanych z tańcem”.

BBoy Bartek fot. Mariusz Dyszlewski

Organizatorzy zapewniają, że zarówno TOP6 jak i dzikie karty wybrano na podstawie osiągnięć z zeszłego roku, zaangażowania na imprezach polskich i zagranicznych oraz na podstawie wyniku z poprzedniej edycji Red Bull BC One Cypher Poland 2017.

Jak tłumaczy Jarek Yarko Kulewicz, współorganizator eventu główną ideą zastosowania dzikich kart jest oddanie głosu polskiej społeczności breakingowej. Chcemy, żeby tancerze wybrali swoich dwóch faworytów, którzy zostaną rozstawieni do głównego turnieju Red Bull BC ONE Poland Cypher 2018. Wszyscy razem tworzymy tą imprezę i każdy z nas bezpośrednio ma wpływ jak będzie wyglądać finalna wybrana ósemka” – podsumowuje twórca Catch The Flava.

Ciężko nie zgodzić się ze słusznością tego posunięcia, to na pewno mobilizuje całe środowisko i nie tylko, ponieważ dociera to też do ludzi, którzy nie siedzą w tańcu, ale dostrzegają cała akcję.

W tym roku w plebiscycie biorą udział dwie bgirl – Paulina i AGT. Jest to wyraźny sygnał ze strony organizatorów, że dziewczyny coraz mocniej zaznaczają swoja obecność w breakingu. Na potwierdzenie tych słów warto przypomnieć, że w sobotę przed finałami odbędzie się dedykowany contest 1vs1 tylko dla bgirls z Polski.

Agata AGT Chwatko, która tańczy breaking od ponad 10 lat przyznaje, że taniec nauczył ją cierpliwości i woli walki. „Od samego początku tworząc mój styl stawiam na dokładność i dążę do tego by być kompletną bgirl – mieć feeling i skille”.

AGT, fot. Gniewko Głogowski

Zaznacza przy tym, jak ważna jest możliwość dzielenia pasji ze swoim mężem bboyem Chadzikiem, który rok temu wygrał głosowanie i zdobył Dziką Kartę. W tym roku bardzo zaskoczyło mnie, że zostałam wytypowana do konkursowej dziesiątki. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie. Jako jedyna z tego grona nie byłam jeszcze na żadnej edycji w Top 16! Czuję się doceniona i nie mogę się doczekać eventu” nie ukrywa radości współautorka projektu Dance The World.

BGirl Paulina z Breaknuts, która w ubiegły weekend miała okazję walczyć w półfinale przeciwko ekipie Red Bull BC One All Stars, twierdzi, że konkurs to dobra akcja promocyjna eventu. Chociaż zauważa też, że głosowanie niekoniecznie jest miarodajne. “Wygrywa ten kto ma więcej czasu na spamowanie” mówi wprost.

Głosować można też na innych solidnych graczy, mamy tu jeszcze Peakyboy’a, Fiksę, Rafzza i Alexa.


Fiksa z ekipy The Harpaguns
uważa, że jest to świetna promocja zarówno dla eventu jaki i poszczególnych tancerzy. Dla mnie ważniejsze od wygranej w głosowaniu jest wsparcie otrzymane w postaci głosów czy udostępnień na facebooku – wiele znajomych zaangażowało się w to wydarzenie bo doceniają to co robię i jaki jestem” podkreśla gdynianin i od razu dodaje, że wygrana jest zdecydowanie drugorzędną sprawą. “Osobiście wolę bardziej walczyć na eventach niż w głosowaniu” – zastrzega Fiksa.

W tym roku poza główną częścią zawodów w niedzielę odbędzie się również turniej sobotni, podczas którego tancerze Breaking i Streetstyles będą mogli zmierzyć się w dodatkowych kategoriach: Crew vs Crew Breaking battle, 1vs1 Bgirls battle oraz 2vs2 Streetstyles battle.

Miejsca akcji:

Sobota 7.04 – Klub Forty Kleparz, ul. Kamienna 2 i 4, Kraków.
Niedziela 8.04 – Stara Zajezdnia Kraków, Świętego Wawrzyńca 12, Kraków.

Wstęp wolny. Głosowanie trwa do 22-ego marca.


Komentarze