Już są „dzikie karty” na Red Bull BC One w Krakowie

19 lutego w Krakowie jak co roku odbędzie się polski cypher Red Bull BC One. Organizatorzy zwyczajowo rozstawili ósemkę bboyów oraz czwórkę bgirls, którzy zmierzą się z najlepszymi zawodnikami z kwalifikacji. Znamy też sędziów tego contestu.

Wśród bboyów znaleźli się weterani „redbullowskiej” rywalizacji tacy jak Bartek z Wągrowca, Nikita, Gieras, Zawisza czy Minigun. Nie zabrakło natomiast przedstawicieli młodego pokolenia, którzy wyraźnie wyróżniają się na polskiej scenie. Mowa tu o Jee Ess, Kangurze i Myśliwym. Zabraknie niestety zwycięzcy ubiegłorocznego Red Bull BC One Poland Cypher – Wigora, który w tym czasie ma inne plany eventowe w Europie.

Podczas zmagań pań zobaczymy naszą czołową reprezentantkę Bgirl Paulinę, która podczas ostatniego światowego finału w Nowym Jorku przebiła się przez Last Chance Cypher i godnie walczyła w ścisłym finale tej imprezy. Pozostałe bgirls to Houston, Domka i Mery Berry. Tu zdziwić może nieobecność w tym gronie BGirl AGT. Ta jedna z najlepszych bgirls w naszym kraju, reprezentantka Podlasia musiała odmówić przyjęcia dzikiej karty z powodu przedłużającej się rehabilitacji po kontuzji.

Na czas krajowego cyphera Kraków stanie się polską stolicą breakingu. W tamtejszym klubie Studio, 19 lutego rozegrają się kolejne eliminacje do światowego finału Red Bull BC One.

Do rywalizacji stanie 16 bboys i 8 bgirls – z czego połowa z nich została rozstawiona dzikimi kartami, a druga zostanie wybrana podczas eliminacji w dniu wydarzenia.

Całość sędziować będzie bardzo ciekawa trójka: Junior, Killa Kim oraz reprezentant rodzimej sceny Decó!

Program:
11:30 – otwarcie drzwi, start rejestracji zawodników (wejście bezpłatne)
12:30 – Red Bull BC One Cypher Poland – eliminacje
18:00 – ponowne otwarcie drzwi (wejście biletowane)
19:00 – Red Bull BC One Cypher Poland – top16 b-boys & top8 b-girls

Na imprezie zagrają: Dj Plash i Merenda
Prowadzenie: Radmenez.

Wszystkie informacje o Red Bull BC One Cypher Poland 2023 możesz śledzić na bieżąco na stronie wydarzenia na Facebooku.Komentarze