Polacy wywalczyli miejsca w światowym finale Red Bull BC One w Nowym Jorku!

Niesamowity sukces Polaków w Nowym Jorku. BGirl Paulina oraz BBoy Wigor wywalczyli udział w światowym finale Red Bull BC One!

Podczas dzisiejszego Last Chance Cypher dwójka Polaków przedostała się do finałów w swoich kategoriach gwarantując sobie tym samym udział w sobotnim wielkim finale!

Nie od wczoraj wiadomo, że system kwalifikacji na całym świecie to bodajże najtrudniejsze „sito” przesiewu tancerzy, którzy próbują rok w rok pokazać się na dużej scenie światowego finału.

To, że Wigor jest mocny wiadomo m.in. od niedawnych Mistrzostw Europy WDSF, gdzie zdobył brązowy medal. Paulina również nie próżnowała pod koniec października wygrała zawody w Ales we Francji.

W Nowym Jorku kolebce kultury hip hop zjawili się wszyscy liczący się obecnie gracze sceny breaking. Last Chance Cypher sędziowali m.in. Flea Rock, Vicious, Bgirl Valentine, a na mikrofonie hasał nie kto inna jak „nasz” BBoy Kleju!

Finał Lil Zoo vs Wigor. fot. Carlo Cruz

W swej pierwszej walce Polka pokonała Bgirl Sidi z Grecji. Sędziowie nie mieli wątpliwości i jednogłośnie wskazali na Paulinę. Na tym etapie jedną z bardziej wyrównanych rywalizacji okazało się starcie Carloty z Alessandriną, które zgarnęła ta ostatnia.

Swoją drogę do finału Wigor zaczął od pokonania Create z Kazachstanu i choć wszyscy sędziowie oddali głos na polskiego bboya to Kazach wyglądał na lekko zdziwionego nie pomógł nawet support broniącego tytułu mistrza Red Bull BC One – Amira.

Widać, że kazachski breaking aspiruje i w ćwierćfinale dziewczyn pojawiła się Sayora, która co prawda przegrała z Alessandriną, ale widać, że tamtejszy break ma się całkiem dobrze i sukcesy Amira i Killa Kolyi nie poszły na marne. Później publiczność miała okazję oglądać Paulinę, kóra tym razem musiała zmierzyć się z Bgirl Sashafox z Kanady. Tym razem również gładko 5-0.wygrała wrocławianka.

Ćwierćfinał bboys to już nie przelewki. Tutaj Wigor trafił na reprezentanta Stanów Zjednoczonych Bboya Ali, który długo nie mógł się doliczyć gdy po szybkiej walce sędziowie pokazali 3:2 na Wigora z Flea Rockiem włącznie! Wigor w półfinale!

fot. Lil Shao

Półfinały bgirls zaczęły się od wyrównanej bitwy Sunny z Alessandriną, którs zgarneła Włoszka. Drugim półfinałem było oczywiście starcie Pauliny z Vanessą. Filigranowa Portugalka miała wielką ochotę na finał! Nie tym razem, gdyż Paulina szybko wyjaśniła, że jest lepiej dysponowana tego dnia, awansując tym samym do finału!

Pierwszy półfinał bboyów wygrał Lil Zoo pokonując Illza. Drugi półfinał należał jak się okazało do Wigora, który pokonał Mighty Jimma z Belgii! Polak wydawał się jakby zostawił całą energię na tę walkę. Tak oto dwójka Polaków trafiła do finałów!

Last Chance Cypher wygrali Lil Zoo i Alessandrina. Co najważniejsze Wigor i Paulina awansowali do sobotniego finału i będą walczyć w TOP16 najlepszych bboys i bgirls na świecie!

Finał 13 listopada o godz. 1.00 polskiego czasu. Miejsce akcji: Nowy Jork! Tego nie można przegapić!Komentarze