Włocławek sięga do tradycji

Kto nie pamięta Break Session we Włocławku! Jedno z największych wydarzeń breakowych w naszym kraju odbywało się we Włocławku w latach 2004-2008. Do dziś event ten jest dobrze wspominany w środowisku tanecznym. Niejednokrotnie przymierzano się do reaktywacji, ale bez rezultatu. Czasy się zmieniły, rzeczywistość wydarzeń tanecznych również, ale pieniądze w końcu się znalazły.

Nawiązaniem i niejako sięgnięciem po tradycję włocławskiego wydarzenia jest United Session 2022. To impreza rozszerzona, ponieważ oprócz breakingu zobaczymy jeszcze hip hop i popping. Event firmuje swoim nazwiskiem najbardziej uznany na świecie tancerz z Włocławka Michał Kaczorex Kaczorowski, który jest dyrektorem artystycznym United Session.


„Nazwa, te dwa słowa nie powstały przypadkowo, ponieważ niegdyś gościliśmy fajną imprezę, która nazywała się Break Session. Myślę, że wiele osób bardzo dobrze ją wspomina. Często słyszeliśmy głosy o reaktywacji tego wydarzenia, na co oczywiście ciężko jest zdobyć pieniądze, ale na szczęście głos ludzi z Włocławka po wielu latach został usłyszany i będziemy mogli cieszyć się podobną imprezą. Podobną, bo impreza będzie poszerzona” – powiedział Kaczorex na konferencji prasowej w Centrum Kultury „Browar B.”  z udziałem prezydenta Marka Wojtkowskiego oraz dyrektor CKBB Lidii Piechockiej-Witczak.

Kaczorex podczas konferencji prasowej

Po 15 latach od ostatniej edycji Break Session znalazły się w końcu pieniądze. Urząd Miasta podpisał umowę na organizację imprezy w ramach Weekend Młodych to impreza, która będzie organizowana we Włocławku za pieniądze z Funduszy Norweskich.

Urząd Miasta Włocławek otrzymał 3,5 mln euro, a część tych pieniędzy ma zostać przeznaczona na wydarzenia społeczne. Weekendowa impreza ma składać się z pięciu różnych wydarzeń skierowanych do osób między 16 a 25 rokiem życia. Wszystkie odbędą się w jeden z wrześniowych weekendów. Organizację United Session powierzono Centrum Kultury Browar B. To właśnie tam 17 i 18 września w szranki staną tancerze uliczni.

Pierwszego dnia czyli w sobotę 17-ego września odbędzie się Hip Hop & Popping Session. Tu widzowie będą śledzić rywalizacje w kategoriach Hip Hop Battle (1vs1) (Do zgarnięcia 1000€ za 1. miejsce), Popping Battle (1vs1) (1. miejsce1000€)
oraz All Styles Battle (2vs2) (1. miejsce 1500€). Sędziować będą m.in. takie tuzy sceny jak Nelson czy MR. Wiggles.

Dzień następny to Break Session! BBoye i BGirls walczyć będą w kategoriach Breaking Battle (3vs3) (1. miejsc 2000€), Footwork Battle (1vs1) (Winner 500€)
a także Breaking Kids Battle (1vs1) (Max 14 years) (1. miejsc 200€). Tu sędziować będą m.in. Kleju i Focus.

Imprezie towarzyszyć będą darmowe warsztaty.
Nie zabraknie doskonałych djów w osobach Plasha i Renegade’a.

Więcej na temat obsady w następnych artykułach. Tymczasem rezerwujcie datę 17-18 września – Włocławek!

Mobilizacja jest oficjalnym patronem wydarzenia.Komentarze