Dodatkowe Dzikie Karty zgarnięte

Wczoraj w Krakowie rozpoczął się Red Bull BC One Camp Poland. Za nami pierwsze rozstrzygnięcia m.in. wyłoniono Cypher Queen i Cypher King, którzy dostali się tym samym bezpośrednio do Red Bull BC One Cypher Poland.

BGirl Domka (Raw BGirls Crew) i BBoy Domin (Bielskill) wygrywają na Campie dzikie karty, która uprawniają ich do udziału w Red Bull BC One Cypher Poland bez niedzielnych eliminacji.

Czekają już tam na nich rozstawieni bboye: Axel, Gieras, Madmax, Minigun, Monster, Wigor, Zawisza oraz trzy bgirls: AGT, Mery Berry, Paulina. Pozostałe miejsca w top16 i top8 wypełnią najlepsi tancerze z niedzielnych kwalifikacji (te startują o godzinie 12:30).

Czy Domka i Domin okażą się „czarnym koniem” Cypher Poland, zobaczymy w niedzielę. Jak mówi zdobywca dzikiej karty bardzo się cieszy, że w końcu udało mu się przedostać przed eliminacje. 

„Z Red Bull BC One do tej pory było mi jakoś nie po drodze. Pechowo to wszystko się układało, nie mogłem się przebić przez eliminacje. Tym razem nastawiłem się, że jadę, żeby zgarnąć tę kartę no i udało się!” – nie kryje radości BBoy Domin i dodaje „Dałem z siebie wszystko i bardzo się jaram, że w niedzielę będę w finale”.

„Ostatnie dwa miesiące trenowałam intensywniej niż zazwyczaj” – przyznaje BGirl Domka. Wczorajsza Cypher Queen poza treningami breakingowymi włączyła również inne aktywności, co z pewnością przełożyło się na dobry rezultat.

„Ogromnie się cieszę, że udało mi się wejść do Top4 i dostałam szansę pokazania się na Red Bull BC One Poland obok rozstawionych tancerek na finałach” – mówi reprezentantka Raw BGirls Crew.

Bardzo ekscytująca okazała się rywalizacja w kategorii Top Rock / Footwork, gdzie w finale doszło do konfrontacji Crate of Wax (Bartek z Nikitą) z połączonymi siłami weterana Bartazza i młodej krwi Madmaxa. Co ciekawe ten duet to układ nauczyciel – uczeń, co dodaje smaczku i widać, że dobrze się rozumieją na parkiecie. Lepsi tego dnia byli jednak chłopaki z Crate of Wax.

BBoy Domin fot. Gniewko Głogowski

Warto wspomnieć, że Experimental Battle wygrała niesamowita Ewa Bielak, nasza czołowa house dancerka, która w finale pokonała Jee Ess.

Na zakończenie dnia odbyła się walka pokazowa pomiędzy Style Invaders a Cool Kids.

Pierwszego dnia nie zabrakło też warsztatów. Z breakingu prowadził Kae, w kolejnych na uczestników czekają San Andrea, Stockos, Diablo czy Wing, czekają też mobility czy movement workshops. Czeka nawet joga i relax zone.

Oczywiście najważniejszy punkt trzydniowego programu zaplanowano w niedzielę – ostatnie bilety na Red Bull BC One Cypher Poland 
są jeszcze do kupienia online. Warto się spieszyć, bo dodatkowe wejściówki nie będą dostępne na miejscu.

BGirl Jasu vs BGirl Domka fot. Gniewko Głogowski
Plan działania na sobota, 14.05:

 • 11.00 – Otwarcie drzwi
Sala Bronx
 • 11.30 – 12.45 – Popping workshops – Stockos
 • 13.00 – 14.15 – Hip Hop workshops – Diablo
 • 17.00 – 19.15 – Hip Hop 1vs1 Top16; Popping 1vs1; Breaking Regional Battle – Ćwierćfinały
 • 19.15 – 20.30: Hip Hop 1vs1 – Ćwierćfinał i półfinał; Popping 1vs1 / Breaking Regional Battle – Półfinały
 • 20.30 – 20.40 – Judges showcase
 • 20.40 – 21.15 – Popping 1vs1 / Hip-Hop 1vs1 / Breaking Regional Battle – Finały
Sala Brooklyn
 • 12.45 – 14.00 Breaking workshops – San Andrea
 • 15.45 – 18.00 Cyphers
Strefa Body&Mind
 • 15.45 – 16.45 Mobility workshops – Artur “Arczek” Karapetyan
 • 17.00 – 17.45 Movement workshops – Piotr “Stazy” Nadolny
 • 18.00 – 18.45 Joga workshops – Klaudia Koźbiał
 • 19.00 – 20.00 Relax Zone


Komentarze