Mobilizacja Seven 2 Smoke – powrót!

Jest to reaktywacja contestu, którego historia sięga roku 2014, kiedy to po raz pierwszy pod szyldem Mobilizacji odbyła się rywalizacja 8 wyselekcjonowanych bgirl & bboys. Jako impreza towarzysząca zawodom Urban Dance Meeting w Toruniu.

Historyczną, pierwszą zwyciężczynią jest BGirl Paulina, która pokonała m.in. takich bboyów jak Piotrass, Armstrong, Rademenez czy Mojżi. Po ośmiu latach Paulina wraca do nas w roli sędziny czwartej odsłony tego wydarzenia!

BGirl Paulina pierwsza zwyciężczyni. Na zdjęciu z organizatorem Tommy Boyem.

Rok później rywalizacja nabrała rozmachu. Za mikrofon złapał Rademenez. Contest rozpoczęło starcie Chadzika z Hokeyem, potem było nie mniej interesująco. Pojawiały się takie postaci jak Thomaz, Minigun, Skoora czy Oski – ta lista robi wrażenie. Ten ostatni zresztą, tu ciekawostka jest jedynym bboyem, który pojawił się dwukrotnie na conteście Mobilizacji. Tego dnia najlepszym okazał się reprezentant Sztewite Gang – Minigun.

Minigun wygrywa drugą edycję contestu.

Rok 2016 i pora na trzecią część Mobilizacja Seven 2 Smoke. Poprzeczka wydaje się co najmniej tak samo wysoko postawiona jak w roku poprzednim. Byli uczestnicy pojawiają się w rolach sędziowskich czyli całość oceniali Armstrong, Minigun oraz Chadzik. Za deckami ponownie Plash, publiczność podgrzewał tym razem MC Vento. A publika już od samego startu nie miała powodów do narzekania, bo naprzeciw siebie stanęli Sapa i Bartek z Wągrowca, następnie na macie meldowali się Fayez z Hiszpanii, Jason Jass, który przyleciał prosto z Irlandii. Potem swoje skille pokazywali Beeski, Lolu, Oski oraz Mikus.

BBoy Fayez z hiszpańskiej Salamanki, uczestnik trzeciej edycji MS2S. fot. Gniewko Głogowski

Taka jest oto historia. Contest został zawieszony na kilka kolejnych lat. Powrotu nie ułatwiła na pewno pandemia, ani tym bardziej koniec Urban Dance Meeting. Sama idea natomiast, dobrze obsadzonego Seven 2 Smoke nie umarła.

Obsada trzeciej edycji.

Po sześciu latach wracamy w innym mieście. Białystok otwiera swoje gościnne progi dla czwartej edycji contestu. Mobilizacja Seven 2 Smoke vol. 4 odbędzie się 5 czerwca w ramach eventu Breakstok.

W najbliższych dniach będziemy ogłaszać zaproszonych gości. Jedno jest pewne poziom jak zawsze będzie wysoki, a już dziś zdradzamy kto otwiera obsadę czwartej edycji. Reprezentant ekipy Oczy Ważki, pochodzący z RybnikaBBoy Kostek!

BBoy Kostek – tańcem zajmuje się od 2006 roku. Swoją ciężka pracą i determinacją udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. W wieku 29 lat wygrał najbardziej prestiżowe zawody breakingowe w Polsce Red Bull BC One Poland Cypher 2018 – a następnie jako jedyny polski bboy reprezentował nasz kraj na światowych finałach Red Bull BC One Last Chance Cypher w Zurychu, gdzie zakończył rywalizację w Top16.

Kostek znany jest ze swoich umiejętności akrobatycznych, kreując własne taneczne ja, łącząc akrobatykę z breakingiem. Prywatnie jest nauczycielem i założycielem szkoły akrobatyki Akrobreak. Jak mówi: „Robię w życiu wszystko, co jest związane z ruchem. Chyba nie nadawałbym się do niczego innego”.Komentarze