Przyjaciele oddali hołd toruńskiemu artyście

Paweł Kowalski znany szerzej jako Plazma zmarł w czerwcu ubiegłego roku. Był pionierem toruńskiej sceny hiphopowej. Pod wpływem kontaktów z ekipami z Trójmiasta zaszczepiono w Toruniu pasję do graffiti i całej kultury hip hop. Paweł należał do tej fali propagowania lokalnej sceny. Fama Fox i Gaf Med Docent przyjaciele Kowala z ekipy Rezydenci TSP nagrali utwór „Wieczny uśmiech” poświęcony Pawłowi.

Plazma zaczynał w latach 90. od jazdy na deskorolce wspólnie m.in. z czołowym toruńskim skateboarderem Michałem Helą Krawczykiem. W 2004 r. udzielił się na płycie hiphopowego składu Rezydenci TSP „Miej to w pamięci” u boku Famy Foxa i Gafa Mad Docenta. Wcześniej wraz z tym ostatnim a także z Public’iem i Zbychem funkcjonowali jako TSP czyli Toruńska Scena Podziemia.

W ponad rok po śmierci artysty Rezydenci nagrali utwór wspomnieniowy. Powstał też teledysk autorstwa  Adriana Łowki Łowkajtisa. Na planie pojawiły się oldschoolowe postacie ze świata graffiti, rapu czy dj-ingu. Skrecze wykonał weteran toruńskiej sceny Dj Pacone.

Kowal aka Plazma, kadr teledysku do "Wiecznego uśmiechu"

Rezydenci TSP byli pierwszym składem z Torunia, który przedostał się do świadomości szerszego grona odbiorców. Stało się to za sprawą klipu do utworu „Kickboxing”, który promował płytę „Miej to w pamięci” z 2004 roku. W teledysku wzięli udział mistrzowie świata w kickboxingu: Michał Wszelak (Toruń) i Wojtek Szczerbiński z Gdańska.Komentarze