Kraków ugości najlepszych popperów z całego świata

Charytatywne zawody Art of Popping zostały zainspirowane historią niepełnosprawnego Konrada, którego marzeniem było zobaczyć bitwy taneczne na żywo. 12go stycznia będziemy świadkami drugiej edycji tego wyjątkowego wydarzenia.

Zaczęło się od prozaicznej sprawy. Organizator całego zamieszania czyli Mateusz Fantom Krzyważnia był już zmęczony sytuacją w której popping był zawsze tylko dodatkiem do zawodów z dużą ilością innych kategorii. Postanowił to zmienić.

„Miałem dużo inspiracji oraz chęci stworzenia eventu na który sam chciałbym przyjechać. Bałem się jednak tego, że sobie z tym wszystkim nie poradzę. Nie miałem żadnego doświadczenia w organizowaniu zawodów” wspomina.

Wtedy właśnie poznał Kondzia aka Fightera na Wózku. Konrad bardzo zainspirował Fantoma ponieważ pomimo swojego sparaliżowania potrafił zrobić wszystko co w jego mocy by spełniać swoje marzenia. Jednym z nich było zobaczyć taneczną bitwę na żywo.

To był impuls. „Wspólnie z moimi przyjaciółmi z Art of Popping zdecydowaliśmy, że zorganizujemy zawody charytatywne, których motywem przewodnim będzie popping oraz zbiórka dla niepełnosprawnego Konrada” mówi Mateusz.

Zeszłoroczny turniej „The King Of The Cypher” zakończył się ogromnym sukcesem, a Konrad za zebrane pieniądze ze zbiórki mógł kupić specjalistyczny sprzęt, który pomaga mu w codziennych czynnościach.

Tegoroczna edycja Art of Popping „It’s Battle Time” poświęcona jest osobie niepełnosprawnej Barbary Turek, która tak samo mocno jak organizator wierzy, że taniec jest absolutnie dla każdego – niezależnie od jego sprawności fizycznej.

Basia pomimo, że jest częściowo sparaliżowana i porusza się na wózku inwalidzkim swoją postawą i motywacją wielokrotnie pokazywała, że nie są jej znane nawet największe bariery.

Idea eventu trafia do bardzo wielu tancerzy z całego świata. Artyści sami z siebie deklarują chęć wsparcia tej inicjatywy. Pomocne są także lata podróży po różnych eventach jakie ma za sobą Fantom. „Większość zaproszonych przez nas gości to artyści, których mieliśmy okazję poznać na swojej tanecznej drodze” zaznacza.

Wśród zaproszonych gości mamy bardzo doświadczonego Blondiego z Francji a także zaledwie czternastoletniego Super Seana z Chin, który zajmuje czołowe miejsca na azjatyckich zawodach. Nie można zapominać, że poza gośćmi do turnieju wskoczy najlepsza ósemka tancerzy wybranych z eliminacji.

„Na dzień dzisiejszy mamy ponad 100 uczestników turnieju także poziom zapowiada się bardzo wysoki. Trzymam kciuki za wszystkich, którzy będą brać udział w zawodach ale nie ukrywam, że fajnie byłoby zobaczyć jakiegoś tancerza z naszego kraju w finałowych starciach” komentuje organizator.

Event opiera się na rywalizacji w poppingu 1 vs 1, który podprowadzą Ryfa Ri oraz Maślak. Doskonale wiemy jak istotnym elementem każdych zawodów są dje, tym razem pojawią się Dj Dobry Kick oraz Vunky Lao.

Każdy uczestnik zawodów będzie miał 55 sekund na zaprezentowanie swoich umiejętności. Spośród wszystkich startujących sędziowie wybiorą najlepszą ósemkę, która zmierzy się w głównym międzynarodowym turnieju Art of Popping.

Goście rozstawieni w bitwach to Super Sean, Nuria, Holistik, Nikki Pop, Hassani, Red Pop, Berry, Blondy. Całość sędziować będą Robozee, Mechanikool oraz Cintia.

Podczas Art of Popping „It’s Battle Time” udowodnimy wszystkim niedowiarkom, że taniec jest absolutnie dla każdego” podsumowuje Fantom.Komentarze