BGirl Nicka obroniła tytuł w Białymstoku

W dniach 4-5 czerwca odbywała się trzecia edycja zawodów Breakstok. Do Białegostoku przejechało grono konkretnych graczy.

Poziom wyraźnie poszedł do góry. Nie mały wpływ na to miał fakt, iż na Podlasie zaproszono 8-kę zawodników do uczestnictwa w Mobilizacja Seven 2 Smoke.

Zarówno BGirl Battle jak i Breaking Open wygrali tancerze z tej grupy. Wśród dziewczyn najlepsza poraz drugi okazała się młodziutka BGirl Nicka, która dopiero co obchodziła 15-ste urodziny. W finale pokonała BGirl Izanami.

„Jestem bardzo zadowolona. Była świetna atmosfera, bardzo dobra muzyka, a to za sprawą Dj’a Plasha. jak zawsze był sztos” – powiedziała po zawodach reprezentantka Litwy.

Rywalizacja bboyów stała na bardzo dobrym poziomie. Widzowie byli świadkami kilku ciekawych walk takich jak Gleba vs Myśliwy, Ćwiku vs Minigun czy Moras vs Kangur. Ten ostatni odpadł w ćwierćfinale i tym samym nie obronił pierwszego miejsca sprzed roku.

W finale Johnny Fox z Barcelony pokonał reprezentanta Sztewite Crew – Miniguna.

W kategorii do lat 11 Edgar pokonał Blue. Kategorię 12-15 lat znowu zgarnął Littleman pokonując Destro.

Po latach wróciliśmy do Mobilizacja Seven 2 Smoke. Do reaktywacyjnej edycji udało się zaprosić zacny lineup. Najlepszy okazał się niedawny zwycięzca Red Bull BC One Cypher Poland – BBoy Wigor. Do pokonania miał Kostka, Kangura, Johnnego Foxa, Nickę, Freaky’ego, Lil Drilla i Nikitę.

Najlepszą ekipą na Breakstok okazała się banda złożona z czterech uczestników Seven 2 Smoke (Kostek, Freaky, Wigor i Johnny Fox) oraz Gierasa i Miniguna (który swojego czasu wygrał Mobilizacja Seven 2 Smoke) stąd nazwa Six 2 Smoke!

Zawody można zaliczyć do bardzo udanych. Konkretne kategorie oraz nagrody, a także świetni jurorzy w osobach Kuzyi, Pauliny, Zawiszy, Kleja i Nikity sprawiają, że Breakstok można zaliczyć do czołówki eventów breakingowych w naszym kraju.Komentarze