hip hop kemp
mobilizacja.pl na youtube.com mobilizacja.pl na facebook.com

 

rozmowy

Czuję, że mogę zrobić coś wielkiego - rozmowa z Wuzetem

Czuję, że mogę zrobić coś wielkiego
Rozmowa z Wuzetem

Dziś mamy przyjemność przeprowadzić krótką rozmowę z jednym najciekawszych debiutów tego roku. Przedstawiamy nowego reprezentanta Koka Beats – Wuzeta.

Pytał: Mateusz Kołbuc


Jak Twoje samopoczucie po wydaniu albumu? Czy zebrał oczekiwane opinie, spodziewałeś się tak miłego przyjęcia przez słuchaczy?

Czuję się dobrze, nad wyraz dobrze. Czuję się bardziej zmotywowany, gotowy do działania. Jestem szczerze zaskoczony odbiorem albumu, jak najbardziej pozytywnie. Osobiście od samego początku wiedziałem, że ten album albo się przyjmie, albo zostanie totalnie zbesztany. Nigdy jednak nie przewidziałbym takiej ilości słodyczy rzucanych w moją stronę.

Jak wyglądają Twoje inspiracje muzyczne? Czy słuchasz jeszcze jakichś inny gatunków niż szeroko pojęta muzyka elektroniczna i rap?

Słucham dużo różnej muzyki, mówiąc najogólniej jak się da… potrafię docenić muzykę instrumentalną, potrafię docenić dobry śpiew, uwielbiam dzisiejszą elektronikę i przede wszystkim słucham innych raperów (niekoniecznie z Polski). Generalnie muzyka jest moim dziennym napędem, inspiracje widzę w każdej jej dziedzinie. Muzyka zawsze była dla mnie odzwierciedleniem uczuć, które jak i my, są zmienne.

Nawijasz „w życiu mało zrobiłem, choć wiele zrobić bym chciał” no, więc jakie będą Twoje kroki, wiemy, że jesteś świeżo po wydaniu debiutu, ale czy planujesz już coś dalej?

Pisanie zwrotek i nagrywanie kawałków tak weszło mi w krew, że nie muszę specjalnie planować następnych, po prostu powstają one naturalną drogą. Jedyne co się zmienia i to na plus, jest to że widzę w tym większy sens, a mianowicie czuję, że mogę zrobić coś wielkiego. Pewne jest zatem, że nie zamierzam przestać. Planów rodzi się coraz więcej, pojawiają się nowe możliwości, więc nie ma co patrzeć w tył tylko iść naprzód.

Album „Radio Pezet” wchodząc na rynek wywołał można powiedzieć kontrowersje, z Twoim materiałem nie było już problemu, został ciepło przyjęty. Myślisz, że czym jest to spowodowane, czyżby Polacy stali się bardziej otwarci na nowsze nurty muzyczne?

Ciężko jest mi tu się odnieść, dlaczego tak się stało. Z tego, co zauważyłem fani Pawła częściowo bulwersowali się za samo eksperymentowanie z bardziej elektronicznymi bitami i odejściu od klasycznych samplowanych bitów. Ja wydałem taki album jako debiutanckie solo - możliwe, że słuchacze zbulwersowaliby się, gdybym zaczął nawijać na stylizowanych na lata 90’e podkładach. Myślę że w Polsce od dawna wiemy o różnych nurtach muzycznych, a czy ludzie stają się bardziej otwarci? Na pewno życzę wszystkim tego, ale nie sądzę.

Co sądzisz na temat ostatniego albumu założyciela wytwórni, w której debiutujesz? Uważasz, że to udany krążek?


Hmmm. Album przesłuchałem, owszem da się tam znaleźć ciekawe momenty muzyczne i liryczne, Paweł jest przecież nieprzeciętnym raperem. Aczkolwiek płyta, jako całość pozostawia niesmak.

Myślisz, że znajdą się Twoi naśladowcy? Byłbyś zadowolony z takiej sytuacji?


Naśladowców moich to bym nie chciał, choć mogło to by być dość zabawne zjawisko. Chciałbym za to, aby więcej ludzi eksperymentowało muzycznie, chciałbym zobaczyć więcej MC’s ujeżdżających Grimowe bity. Chciałbym zobaczyć więcej luzu i tolerancji w ludziach pod tym względem.

Czy możemy spodziewać się jeszcze jakiś klipów z „Własnego zdania”?
Jak najbardziej. Następny klip, który rozważamy to „Niedziela” produkcji CLN3000. Mamy dość ciekawy pomysł, jesteśmy na etapie szukania odpowiednich ludzi do wykonania tego zadania.

Jakie jest Twoje zdanie na temat walki fanów newschoolowego i trueschoolowego rapu? Myślisz, że z czego to wynika?


Myślę, że jest to totalnie bezsensowna walka. Ja osobiście popieram obydwa fronty. Wychowałem się na trueshool’owym rapie, uprawiam tzw newshool i tyle w temacie. Uwielbiam zróżnicowane podejście do sprawy, każdy może słuchać tego, na co ma ochotę. Kłócenie się o to wydaje mi się dziecinne i totalnie niepotrzebne, w żadnym stopniu nie przekłada się to na dobro muzyki.

Mamy końcówkę roku, więc muszę zapytać, czy któryś z tegorocznych albumów jakoś szczególnie przypadł Ci do gustu?

Wyszło wiele płyt wartych uwagi w tym roku, jeśli maiłabym wymienić jakąś szczególną to muszę co najmniej trzy: ASAP Ferg „Trap Lord” / Earl Sweatshirt „Doris” / Dj Rashad „Teklife vol.1” - ten ostatni powstał w ubiegłym roku ale usłyszałem go w tym roku i namieszał mi sporo.

Dzięki za rozmowę.


Komentarze użytkowników (4)
1/2wybierz podstronę:  1 2 z 2 
mordziaty, 2014-01-08 18:26:08

Płytka jest kozakiem, rozpierdol straaszny  !

zzzs, 2014-01-08 17:13:33

dobre pytania;)

arek, 2014-01-02 22:21:21

Nie jestem pewny czy ludzie to kumają-ale jak dla mnie to dobramuza

1/2wybierz podstronę:  1 2 z 2 


Dodaj swój komentarz:
autor komentarza
treść:

Pozostało znaków:   Napisałeś znaków:
kod z obrazka*
© Tworzenie stron Toruń
hip hop kemp, rap, ostry, wywiad, małpa, pezet, polski rap, molesta, beatbox, hip-hop, bboing, bboy, recenzja