hip hop kemp
mobilizacja.pl na youtube.com mobilizacja.pl na facebook.com

 

co nowego

Magazyn MOBILIZACJA poleca:
dział eventy taneczne

 W Toruniu odbyła się piąta już edycja zawodów dancehallowych Winter Bounce. Prezentujemy prezentacje uczestników z pierwszej rundy tego wydarzenia.

dział artykuly

Okazuje się, że nie wszyscy bboys rozumieją jak należy się za to się zabrać i uczestniczyć w zawodach gdzie sędziowie wybierają najlepszych tancerzy z kół.

 
dział rozmowy

 Rozmowa z BBoyem Thomazem, organizatorem M1 Dance Battle

dział klipy

Kolejny klip promujący najnowsze wydawnictwo duetu producenckiego „Nowa Stara Szkoła", którego premiera zaplanowana jest na 13 maja. 

dział koncerty

 Fragment koncertu Afu-Ry w toruńskim klubie Dwa Światy

dział rozmowy

 Wywiad z Flintem

dział recenzje

 Recenzja nowej płyty Flinta

dział rozmowy

Arkadio w rozmowie z Adrianem Bartoszewiczem

newsy

RED BULL PAPER WINGS 2015

Piloci z Torunia odfrunęli w Collegium Humanisticum !

RED BULL PAPER WINGS 2015
 
W środę 25 marca odbyły się kolejne eliminacje polskiej edycji Red Bull Paper Wings. Toruń był już dziewiątym przystankiem, podczas którego studenci starali się stworzyć swój idealny samolot z papieru. Uniwersytet Mikołaja Kopernika na cztery godziny zamienił się w podniebny hangar. Zawody ruszyły o godzinie 12:00, a najlepszymi pilotami zostali Paweł Szarogroder, Jarosław Mazanowski oraz Bartosz Hartwich
 
Red Bull Paper Wings to międzynarodowe zawody w niecodziennej odsłonie. Uczestnicy muszą pochwalić się zdolnościami w składaniu papierowych samolotów oraz kreatywnością, mając do dyspozycji czystą kartkę formatu A4. Podczas turnieju rywalizują w trzech kategoriach: lot na dystans, lot na czas oraz akrobatyka lotu. 
 
Pierwszą rozegraną konkurencją była ta, w której to zawodnicy mieli rzucić swoim samolotem na jak największą odległość. Walka była zawzięta ponieważ zarówno Pawłowi Szarogroderowi jak i Robertowi Dymitrowi udało się przefrunąć cały wyznaczony tor. Panowie w celu dogrywki przenieśli się na salę gimnastyczną do Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK. Ostatecznie Paweł udowodnił, że to on jest zwycięzcą. Jego samolot poszybował na odległość 31,2m. 
 
Wyniki lotu na dystans:
1. Paweł Szarogroder - 31,2 m.
2. Robert Dymitrow - 29,1 m.
3. Radosław Dudek - 15,65 m.
 
 
Druga kategoria, polegająca na jak najdłuższym utrzymaniu jaskółki w powietrzu, wzbudziła u studentów największe zainteresowanie. Starając się złożyć perfekcyjną maszynę, uczestnicy wydłużali i poszerzali skrzydła. Zwyciężyła machina Jarosława Mazanowskiego z wynikiem 7,78 s.
 
Wyniki lotu na czas
1. Jarosław Mazanowski - 7,78 s.
2. Michał Mazur - 5,46 s.
3. Bartosz Hartwich - 5,02 s.
 
 
W ostatniej konkurencji – akrobatyka lotu - królował Bartosz Hartwich. Zdobył on największą liczbę punktów od jury, które oceniało lot samolotu, kreatywność oraz oryginalność jego wykonania. Dzięki zwycięstwu stanie on do ogólnopolskiego głosowania, które znajduje się na stronie www.redbullpaperwings.com i powalczy o zasilenie polskiej kadry na światowych finałach w Salzburgu. 
 
Wyniki akrobatyki lotu:
1. Bartosz Hartwich - 25 pkt.
2. Arkadiusz Trochowski – 24 pkt.
2. Jarosław Mazanowski – 24 pkt.
3. Mateusz Kapral – 22 pkt.
 
 
Trójka najlepszych z najlepszych weźmie udział w światowych mistrzostwach Red Bull Paper Wings w Salzburgu, gdzie rywalizować będą ze zwycięzcami z ponad 70 krajów. Finał odbędzie się we wspaniałym Hangarze-7, domu historycznej już grupy akrobacyjnej - „Flying Bulls” i zarazem muzeum lotnictwa. 
 
Więcej informacji na temat Red Bull Paper Wings, kalendarz wszystkich przystanków kwalifikacyjnych oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.redbullpaperwings.com
 

Komentarze użytkowników (0)


Dodaj swój komentarz:
autor komentarza
treść:

Pozostało znaków:   Napisałeś znaków:
kod z obrazka*
© Tworzenie stron Toruń
hip hop kemp, rap, ostry, wywiad, małpa, pezet, polski rap, molesta, beatbox, hip-hop, bboing, bboy, recenzja