hip hop kemp
mobilizacja.pl na youtube.com mobilizacja.pl na facebook.com

 

co nowego

Magazyn MOBILIZACJA poleca:
dział eventy taneczne

 W Toruniu odbyła się piąta już edycja zawodów dancehallowych Winter Bounce. Prezentujemy prezentacje uczestników z pierwszej rundy tego wydarzenia.

dział artykuly

Okazuje się, że nie wszyscy bboys rozumieją jak należy się za to się zabrać i uczestniczyć w zawodach gdzie sędziowie wybierają najlepszych tancerzy z kół.

 
dział rozmowy

 Rozmowa z BBoyem Thomazem, organizatorem M1 Dance Battle

dział klipy

Kolejny klip promujący najnowsze wydawnictwo duetu producenckiego „Nowa Stara Szkoła", którego premiera zaplanowana jest na 13 maja. 

dział koncerty

 Fragment koncertu Afu-Ry w toruńskim klubie Dwa Światy

dział rozmowy

 Wywiad z Flintem

dział recenzje

 Recenzja nowej płyty Flinta

dział rozmowy

Arkadio w rozmowie z Adrianem Bartoszewiczem

newsy

IAMNOBODI gościem specjalnym beatbattle.poznan

Od pierwszych edycji beatbattle.poznan w jury zawsze zasiadali beatmakerzy i aktywiści związani z muzyką około hip-hopową i nie tylko. Funkcję arbitrów sprawowali już m.in. Druh Sławek, Kixnare czy Webber. Od dwóch lat przewodniczącym jest jeden z najbardziej uznanych polskich producentów, czyli Mikołaj „Noon” Bugajak, który tym razem wspierany będzie przez Maceo Wyro, Czarnego Hifi i Patr00, który specjalnie na tę okazję przyjedzie do nas z Kanady. Nie będzie to jednak jedyny gość z zagranicy.


 

Zeszłoroczna edycja zapoczątkowała pewien nowy rozdział. Wszystko to za sprawą pierwszego obcokrajowca, który miał okazję sędziować Mistrzostwa Polski Beatmakerów. Eric Lau, na stałe mieszkający i tworzący w Londynie, zasiadł na kanapie sędziowskiej by ocenić zmagania uczestników V. edycji Beatbattle.poznan, a następnie zaprezentować swój Live Set, będący zwieńczeniem całonocnych zmagań. W tym roku postanowiliśmy pójść za ciosem i zaprosić do Poznania, zagranicznego artystę, którego twórczość zdobywa coraz większe uznanie od największych niemieckich miast po samo Los Angeles!

Rozwój RMBA/Elade/Microlab Beatbattle.poznan wiąże się z coraz większym uznaniem producentów odpowiedzialnych za warstwę muzyczną płyt hip-hopowych czy po prostu autorskie instrumentalne projekty. Scena beatowa staje się silniejsza z każdym rokiem. Remixy, często udostępniane zupełnie za darmo w sieci, niejednokrotnie mają lepsze rotacje niż oryginalne wersje utworów, w siłę rosną labele, które w swoich szeregach skupiają najjaśniej świecące postaci beatmakingu. Jedną z takich wytwórni jest kalifornijski Soulection. To właśnie w ich katalogu znaleźliśmy naszego tegorocznego headlinera!

Z nieskrywaną satysfakcją możemy ogłosić, że piątym członkiem jury jest IAMNOBODI. Pochodzacy z Dusseldorfu producent, ma za sobą właśnie wydanie debiutanckiego albumu, zatytułowanego „Elevated”. Rozgłos przyniósł mu jednak szereg produkcji i remiksów, które wcześniej udostępniał na swoim Soundcloudzie. Na warsztat brał utwory takich artystów jak Brandy, Andre 3000 czy Kendrick Lamar. O szacunku, którym darzy tego ostatniego niech świadczy monolog rapera, zamieszczony w numerze otwierającym „Elevated”.

Wśród inspiracji IAMNOBODI wymienia szereg brzmień od jazzu, przez hip-hop, po r&b. W produkcjach czuć ducha nieodżałowanego J Dilla, nie bez znaczenia wydają się być również wzorce zaczerpnięte z wczesnego okresu kariery Timbalanda. W konsekwencji otrzymujemy nienachalnie bujające kompozycje, pełne przyjemnego, soulfulowego vibe’u, syntezatorowych smaczków, niekiedy wzbogaconych o wokalne sample.


Komentarze użytkowników (0)


Dodaj swój komentarz:
autor komentarza
treść:

Pozostało znaków:   Napisałeś znaków:
kod z obrazka*
© Tworzenie stron Toruń
hip hop kemp, rap, ostry, wywiad, małpa, pezet, polski rap, molesta, beatbox, hip-hop, bboing, bboy, recenzja